Про це пише «Європейська правда».

Документ відбиває прогрес кожної з країн СхП за 2015-2016 роки.

Як зазначається, в одному з двох оцінювальних блоків (через низькі результати у категорії «Громадяни в Європі») вона посіла навіть третє місце, пропустивши вперед Грузію та Молдову, а у іншому виявилася другою, нехай навіть із мінімальним відставанням від Кишинева.

Разом з тим, Україна є лідером серед країн «Східного партнерства» за такими показниками, як свобода слова та зібрань і незалежність судів. Крім того, наша країна отримала найвищий бал серед шести країн СхП у категорії «міжнародна безпека, політичний діалог та співпраця».

Україна також є регіональним лідером у категоріях «секторальна співпраця та торговельні потоки» і «адаптація до норм ЄС».

Водночас за показником наукових та культурних обмінів Україна разом із Азербайджаном відстає від усіх інших країн регіону.

«Це пояснюється, зокрема, неспівмірністю коштів на наукові та культурні обміни, які виділяє ЄС на душу населення для України у порівнянні з іншими, меншими країнами «Східного партнерства», – йдеться у статті.

Крім того, Україна та Молдова пасуть задніх серед країн СхП за показником сприятливості умов для бізнесу.

Втім, розрив між Україною, Грузією та Молдовою загалом невеликий, індекс не враховує досягнення 2017 року, тому є всі підстави сподіватися, що в наступному рейтингу Україна може зайняти кращу позицію.

 

«Вголос»