Заступник голови відділу УПЦ МП з взаємодії зі Збройними силами й іншими військовими формуваннями України, архімандрит Лука (Винарчук) скаржиться, що Генштаб ЗСУ розіслав директиву з грифом «ДСК» (для службового користування) не допускати священнослужителів Московського патріархату у військові частини. Такий документ усі командири отримали ще навесні 2018 року.

Про це він повідомив у коментарі Інформаційно-просвітницькому відділу УПЦ МП 

«Були сформовані списки з іменами священиків Української православної церкви, яких назвали «учасниками гібридної війни», серед них є й моє ім’я. Ці документи були розіслані з Генерального штабу на місця, — зазначив архімандрит Лука. — Окрім того, чотири роки представники різних структур та організацій писали про нас наклепи. В частині їх ігнорували та завжди ставилися з повагою до нас. Прийшло нове керівництво і відразу призначили штатним капеланом «священика Київського патріархату», а мені сказали “священик Московського патріархату не може бути капеланом військової частини в полку Президента».

За його словами, причиною відмови стала нібито вищезгадана директива.

«Знаєте, керівництво ЗСУ та СБУ просто прикривають свої незаконні дії щодо капеланів УПЦ грифом «для службового користування»», — обурюється отець Лука.

Він також наголосив, що ці дії є незаконними, бо Міноборони ігнорує думку військових.

Читайте також: Справа про надання Томосу: московські попи пригрозили важкими наслідками та протистоянням.