УПЦ ПМ забороняє своїм представникам брати участь в Об’єднавчому соборі Української церкви 15 грудня.

Про це повідомляє інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

“Священний синод Української православної церкви, засідання якого відбулося 7 грудня 2018 року в Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі під головуванням Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія, наголосив, що Константинопольський Патріарх не має жодного канонічного права скликати будь-яке зібрання в Україні”, – йдеться у повідомленні.

В УПЦ МП назвали запланований Об’єднавчий собор “незаконним зібранням”, оскільки в ньому братимуть участь представники, за їхніми словами, “розкольницьких угруповань”.

“У зв’язку з цим та на підставі постанови Собору єпископів від 13 листопада 2018 року єпископату, духовенству, чернецтву і мирянам Української православної церкви брати участь у так званому Об’єднавчому соборі не благословляється”, – зазначили в інформаційно-просвітницькому відділі УПЦ МП.

Там додали, що “ніхто з числа священнослужителів чи мирян не уповноважується представляти Українську православну церкву на цьому зібранні”.

Читайте також: “Після створення в Україні нової Церкви Ви вже не будете митрополитом Київським”, — лист Варфоломія до Онуфрія