На думку представників Української православної церкви Московського патріархату, слова міністра закордонних справ України Павла Клімкіна стосовно того, що московському патріархатові немає місця в Україні, свідчать про його причетність до “московської агентури”.

Про це повідомляє прес-служба УПМ МП.

У відомстві московського патріархату вважають, що Клімкін публічно закликав до репресивних заходів щодо УПЦ.

Представники Церкви зауважують, що заява Клімкіна з’явилася в той час, коли Президент України Петро Порошенко назвав “московською агентурою” кожного, хто закликає відбирати храми УПЦ, що, відповідає ідеї очільника МЗС — позбавити можливості на існування Церкви МП в Україні.

“Допис на тему, далеку від прямих обов’язків міністра, посіяв сумнів у тому, на справді агентом якої держави є Міністр закордонних справ України пан Клімкін”, — пишуть у прес-службі.

Крім цього, у відомстві Московського патріархату стверджують, що такі заклики містять ознаки розпалення міжконфесійної ворожнечі та дискримінації за релігійними переконаннями.

11 жовтня Клімкін в блозі “Української правди” написав, що Московському патріархатові взагалі нічого робити в Україні, адже це — канонічна територія Вселенського патріархату, а УПЦ МП з історичної точки зору заснована на порушенні канону й є наслідком узурпації.