Сьогодні Львівська обласна рада з ініціативи голови фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді Олега Панькевича на сесії ухвалила звернення з приводу факту незаконної видачі угорських паспортів громадянам України в Берегово на Закарпатті.

Про це повідомляє прес-служба партії.

Депутати закликають центральну владу адекватно відреагувати на таке ганебне явище.

Як відомо, у ЗМІ було оприлюднено відеозапис «урочистої» видачі угорських паспортів громадянам України в Берегово. На ролику зафіксовано, як з почестями та шампанським українці присягають на вірність Угорщині, обіцяють захищати її та зберігати це в таємниці від державних структур України.

«Це відео справді шокує, бо засвідчує відкрите посягання сусідньої держави на територіальну цілісність України і фактично повторює те, що сталося на Донбасі та в Криму. Там Москва так само роздавала паспорти, промивала українцям мізки та спонукала до «родичань» із «братнім» народом. Усе це відбувалося під носом у місцевих українських спецслужб, які в результаті майже повним складом перейшли на бік ворога і здали йому наші території.

Ми вважаємо, що українська влада має відповісти на такі дії Угорщини оперативно і жорстко.

Вимагаємо від Президента України, Міністерства закордонних справ, Служби безпеки України:  викликати посла Угорщини та висловити йому протест;  негайно відправити у відставку керівництво Служби безпеки України в Закарпатській області та провести службове розслідування в цій справі», – йдеться у зверненні.