Але раптом проти цього закону ополчилися чи не всі країни Центральної та Східної Європи.

Так ніби це окупаційний закон, який загнав в кут угорську, польську чи румунську мови. Нічого дивного. Адже наші західні та східні сусіди довгі роки і довгі століття забороняли нашу мову, переслідували її носіїв та адептів. Тепер вони вдавано атакують наш закон “Про освіту”, який нібито принижує національні меншини та мови, якими вони спілкуються чи навчають своїх дітей. І тут знову чергова фальсифікація, до якої по-сьогодні вдаються московити, мадяри та румуни. Тільки що було заявлено, що угорці та румуни разом виступатимуть проти українського закону “Про освіту”, а також проти законопроектів про мову та громадянство. Це чергове втручання у внутрішні справи суверенної країни, якою є Україна і наш уряд та міністерство закордонних справ мають реагувати адекватно, а не займати вичікувальну позицію, або ж по- лакейськи заявляти протестантам про перегляд деяких положень цього закону., а тим більше, що у цих країнах українці часто упосліджені і своїх національних правах, зокрема в Угорщині та Румунії, зрештою за останній період, антиукраїнські прояви все частіше і частіше мають місце в сусідній Польщі. Тому, шановні читачі, в даному випадку, ми мусимо підтримати наш закон “Про освіту”, щоб протистояти сусіднім шовіністам, які прокинулися з летаргічного сну і знову вбачають в українцях своїх рабів. Та Україна вже не та, і не дозволить іноземним ліліпутам корегувати свою внутрішню політику, незважаючи на агресію російського імперіаліста. Зрештою, російська агресія і спонукала угорців, румунів, поляків та інших наших сусідів, ставити незаконні вимоги до українського уряду.

А тепер, дорогий читачу, загляньмо в історію.В 1918р. Румунія окупувала Буковину, і ще раніше Бесарабію, де теж компактно проживали українці. На окупованій румунами території проживало 1 мільйон 300 тисяч українців.. Саме на Буковині румунські зайди проводили типову політику національного геноциду. Цитуємо відомого українських істориків з діаспори А. Жуковського та О. Субтельного з їх книги “Нарис історії україни”:” Найбільшого національного переслідування зазнали буковинці. Для залякування населення румуни тримали на Буковині до 1928р. стан облоги, під час якого панував поліцейський режим. Для румунізації шкільництва запроваджено закон від 26 липня 1924р., на підставі якого українців трактовано за румунів, що “забули свою рідну мову”.Цілковита румунізація всіх видів шкільництва була завершена в 1927р. Від самого початку в Чернівецькому університеті закрито всі кафедри з українською мовою. Румуни ліквідували більшість довоєнних українських організацій. Спершу вся українська преса була заборонена. Румунізаційну політику проводили також на відтинку Православної Церкви…” Після 1937р. всякі прояви українського політичного життя переслідують…” В часі Другої світової війни фашистська Румунія окупувала 60тис.км.2 українскої території з населенням 3”5 млн. чол.

Нині румунська меншість в Україні має такі ж права , як і корінна більшість. Самі румуни в Україні можуть створювати свої приватні, зокрема суботні та недільні школи, натомість всякі прояви антиукраїнської діяльності, які мають місце нині на Буковині, мусять негайно присікатися українськими спецслужбами.

Нагадуємо і мадярам, що вони, з дозволу Гітлера, знищили незалежну Карпатську Україну, утворивши з неї “Підкарпатську територію”. Все українське переслідувалося і жорстоко каралося. На території України угорські карателі чинили жорстокі вбивства українців. Навіть українську мову мадяри старалися ліквідувати, створивши штучну “рутенську “ мову

Про “діяльність “ поляків на Волині та в Галичині, як рівно ж на Закерзонні, писати не будемо . Їх шовіністична політика відома, особливо в галузі освіти, де фактично діяли так звані утраквістичні школи і у Львові функціонувала лише єдина українська школа ім.М. Шашкевича і ця, фактично, була теж утраквістичною. І лише єдина Академічна гімназія. І це окремі приклади переслідування і приниження українців окупантами на їх етнічній території.

Сьогоднішня Україна надала максимальні права нацменшинам. І ніхто не сміє вкзувати українцям , як їм жити і діяти у їх внутрішньому житті. Зрештою, уряд України може багато в чому навчитися в Ізраїлю, який будучи оточеним ворожими країнами, ніколи і нікому не дозволяє втручатися у його внутрішні справи.