Мовну ситуацію такою, яка вона є на сьогодні, залишати не можна – Лариса Ніцой

Українською владою для захисту і розвитку української мови в Україні і за її межами було зроблено дуже мало. І на це є декілька причин.

Про це у відвертому інтерв’ю «Вголосу» розповіла українська дитяча письменниця Лариса Ніцой, яка на сьогодні є однією з найактивніших громадських захисниць української мови. 

«Перша – це непатріотична влада, яка і досі, здебільшого,  російськомовна. Чому вона російськомовна? Влада – це еліта народу, яка є, але це еліта. Раніше всю нашу еліту (політичну, культурну, наукову) формували російськомовною. Слід розуміти, що російська мова – це тільки вершина айсбергу, бо весь айсберг – це проросійський світогляд. Той, хто формував українську еліту російськомовною, вчиняв на свій розсуд дуже мудро, бо російськомовним ближчий їхній світогляд, а не український. Отже, російська мова для української еліти стала рідною. То чи буде хтось із влади виступати проти свого рідного? Навряд чи», – каже Ніцой.

Вона додає: «І як наслідок, маємо суцільну російськомовну владу, яка не збирається нічого робити для української мови, бо вона для них є чужою. Так, вони її вивчили, вони демонструють її у публічних виступах, але вона їм не рідна. І друга причина – це тотальне нерозуміння нашим народом, навіщо йому українська мова. Яка різниця, якою мовою лікує лікар, аби був гарним фахівцем; яка різниця, якою мовою цінник на ковбасі, аби сама ковбаса була і т.п. Однак, якщо відкрити підручник з історії людства, то всі держави ведуть свій початок з утвердження мови. Імперії, підкорюючи нові колонії, запроваджували свою мову; демократичні країни, виборюючи свою незалежність, починали з утвердження своєї мови. І так усі країни, бо мова - це маркер. Оце наша країна, оце наші кордони, оце наша мова. У Європі зараз кордонів немає. Думаєте там є змішування мов? Зовсім ні, там чітке розмежування за мовним принципом: чия мова - того й країна. Чому в Україні так не відбулося? Дивіться вище на причину першу».

Громадська активістка переконана, що конче потрібно сьогодні захищати українську мову: «Мовну ситуацію такою, яка вона є на сьогодні, залишати не можна. Ми вже маємо результати ситуації «як є». І ці результати погані. Ми маємо постійну ворожнечу і гризню всередині країни. Ми маємо війну, червоною ниткою в якій проходить мовне питання. В цей важкий час, ми, як ніколи, повинні  скористатися європейським досвідом і зробити так, як у них».

Теги: мова, Ніцой

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 3 +

КОМЕНТУВАТИ

 • Осьтак17 березня 2017 09:26 Відповісти IP:  93.178.252.--- Все правильно каже пані Лариса Ніцой.
  Бо істота рузькава міра чхати хотіла на Україну і все Українське.
  А малороси, чи як їх кацапи називають "хахли", в один голос підспівують, що не можна бідну російську мову "забороняти", бо ялинкович був кращий, аніж теперішня влада. Ай-яй-яй.
  А от як вони люблять російську мову - то вони вже молодці, бо любити російську мову можна, а хто любить Українську - той націоналіст.
  Отака у тупеньких перевернута свідомість.
 • Мовознавець12 грудня 2016 21:29 Відповісти IP:  51.15.36.--- Ґалімий базар про засилля антиукраїнців у владі. Бачимо, що усе навпаки. Чим більше щирих, правдивих, расóвих, національно свідомих нікчем доривається до кермування галуззю чи країною, тим більший занепад. Бо воно усе - зажерливі облудні смерекові мавпи, що навіть невзмозі втриматись пазурами й затраханим кугутячим хвостом на ялицях. А у іхнєму белькотінні украЁнському - не вимовляється половини літер. Такі собі недорікуваті "майстри художнього слова" чомусь обійняли багато найвищих посад у нашій нещасній Неньці.
 • Віктор12 грудня 2016 17:49 Відповісти IP:  82.207.8.--- 100% правда.

Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm