#мовимоУкраїнською! – телеканал НТА запускає флешмоб на підтримку запровадження мовних квот на телебаченні

Відсьогодні телеканал НТА до свого логотипу додав напис #мовимоУкраїнською! Таким чином колектив телеканалу висловив підтримку Законопроекту про запровадження мовних квот, за який 16 березня Верховна рада проголосувала у першому читанні.

«Ідея виникла, як реакція на заяву одного із загальноукраїнських телеканалів, який висловився категорично проти запровадження таких квот. Контент нашого телеканалу на 100% україномовний, більше того - коментарі експертів чи героїв російською мовою ми принципово перекладаємо на українську, - розповідає головний редактор телеканалу НТА Наталка Струк. – Вимога збільшити частку україномовного продукту на телебаченні – цілком слушна і вчасна. Відтак, закликаємо колег-телевізійників підтримати наш флешмоб і розмістити напис із таким хештегом чи у себе в ефірі, чи на сайті, чи просто у власних соцмережах.

«На мій погляд, одна з головних причин усіх бід України – це невміння шанувати рідну мову, - зазначає генеральний директор НТА Роман Любицький. – Роками нам нав'язували «другу рідну» для українців, а разом з тим «братній народ» Росії. А потім цей «братній народ» анексував Крим і затіяв війну на Сході. На жаль, роками більшість центральних українських каналів підігрували (і – найчастіше – свідомо!) цій позиції, адже їхнє мовлення було майже цілком російською мовою! У теперішній ситуації в країні – це неприпустимо. Я просто не можу зрозуміти медіа, які проти нових квот на українську мову і прагнуть далі наповнювати свій ефір мовою окупанта. Як можна жити в одній країні, а займати позицію іншої, яка Твою державу хоче знищити!?»

Інформація: 

Телеканал НТА (Незалежне телевізійне агентство) мовить у Львові з 1998 року. У листопаді 2016 р. генеральним директором телеканалу НТА призначили Романа Любицького. В березні на телеканалі з оновленої студії стартував новий сезон. 

Нагадаємо, на телеканалі НТА розпочався новий проект «Правда. Розслідування», який виходить в ефір щочетверга після інформаційної години о 20:00.


«Вголос»

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 6 +

КОМЕНТУВАТИ

 • Мова по язику17 березня 2017 22:06 Відповісти IP:  94.242.246.--- Мова наша соловїна й без квот переможе. Нічого боятись алкашів.
 • 201717 березня 2017 20:01 Відповісти IP:  149.202.98.--- До чего рагули тупые.Нет украинского языка.Есть суржик! Нет украинского народа.Есть завистливые,похотливые твари.Нет украинского государства.Рагули его никогда не имели,а то,что им подарил СССР было безжалостно разворовано,разграблено,поломано и продано.
 • Мова по язику17 березня 2017 22:05 Відповісти IP:  94.242.246.--- Пшла вон [***]. Не розумію твого болгарського діалекту, звірино.
 • Скривлений українець17 березня 2017 19:50 Відповісти IP:  62.210.105.--- Тільки щоб не було як на першому національному...
  Взагалі у мене супутникове - що хочу те й дивлюсь. Не подобається канал - переключаю.
  Байдуже до квот не квот.

  Бачу проблему в нездатності українців перебороти себе і не дивитись наприклад 95-й квартал після образи України у Юрмалі здається(з новин читав - не дивися давно так сталось) чи російські серіали на іств чи шустерів чи ньюзван?

  Не думаю що квоти допоможуть.
  Більше схильний до демократії у телебачені, але підозрюю що редоктари каналів більшість пророс то виглядає що квоти зарадять. Але звідки набрати контенту україномовного? Витіснити хочете російське чи російськомовні діскавері? В бібліотеках теж будемо викидати літературу під квоти? Залишимо собі пісеньки і народні приказки про погоду у селі з мазанками?
  Повторюсь, особисто байдуже завдяки інтернету і супутнику - свободі інформації. Нажаль українська влада обрана українцям схильна красти і ще раз красти, а не створювати українське повноцінно замінюче російськомовне. Тому користуватимуть російськомовними продуктами тб і технічної літературою, хоча й хотілось би українською (не "літературним варіантом минулого століття" який російськомовний Київ називає негаличанським діалектом, а справжньою правильною мовою, правда на якій лише письменниик писали в давнину.)

  Піднімати рівень України потрібно і мова пошириться. А штучно більше для піару буде. Та й потім скажуть на ростб "провалилось".

  По укр телебаченню. Сьогодні дивився на россия 24 про Крим. Зрозуміло чого заборонили в Україні наскільки могли. Заборонили саме для українців - на Донбасі в проросійських регіонах контрольованих Україною немає укрканалів.
  Закрили ефір для українців щоб не дратувались і не говорили собі які ми все ж атки хохли не допогли людям з укр прапорами у Криму. Не бачили перемог Росії і їх радості з нашого програшу. Бо виникають питання до влади "патріотів"...
 • КАЛИНА17 березня 2017 19:35 Відповісти IP:  46.118.135.--- ПІДТРИМУЮ НА всі 100%.
 • Марія17 березня 2017 18:14 Відповісти IP:  46.211.156.--- Молодці. Ідея супер

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram