В Україні до 85-тих роковин Голодомору пройде акція «Запали свічку пам’яті», Міжнародний форум «Україна пам’ятає, світ визнає», меморіальне засідання Верховної ради України, відкриття виставки «Україна 1932-1933. Геноцид голодом» та загальнодержавні жалобні заходи 24 листопада.

Про це повідомляє УІНП.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович повідомив, що національні пам’ятні заходи до 85-тих роковин геноциду проходять під гаслом “Ми пам’ятаємо! Ми сильні”. У свою чергу слоганом міжнародної кампанії є слова  “Україна пам’ятає – світ визнає!”.

“Пам’ять про Голодомор єднає українців у нашій державі та в інших країнах, де вони живуть. Вона стала важливим елементом національної ідентичності.  Ця пам’ять важлива також як застереження, що може статися із народом, який не зумів захистити своєї свободи. Ми не забули жахи 1932-1933 і готові нині  захищати свою незалежність зі зброєю в руках. Тому гасло цьогорічної інформаційної кампанії, присвяченої 85-тим роковинам Голодомору: “Ми пам’ятаємо! Ми сильні!”, а серед  її візуальних образів – український солдат на тлі Меморіалу пам’яті жертв геноциду та свіча-куля”, – зазначив В’ятрович.

Володимир В’ятрович також повідомив, що до Дня пам’яті жертв Голодомору відбудеться кілька масштабних заходів на державному рівні. Зокрема, в столичній Опері відбудеться мистецька акція, організована Міністерством культури. Пам’ятні заходи за участі Президента пройдуть і в Мистецькому Арсеналі та о 16-й годині – біля Меморіалу жертвам Голодоморів. Також 23 листопада о 15.00 у Верховній Раді відбудеться меморіальна сесія, присвячена пам’яті жертв Голодомору.