Відповідну заяву Лука зробив під час прес-конференції, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Митрополит сповістив, що унаслідок подій у церквах Запорізької єпархії порушено вже кілька кримінальних справ. При цьому Лука здивувався через претензії правоохоронців до МП і заявив, що московських священнослужителів «ображають»:

«Якщо треба, я готовий дати свідчення під присягою. Порушено кілька кримінальних справ. Як я дізнався з офіційного повідомлення, ми «розпалюємо міжрелігійну ворожнечу». Але ображають нас, а розпалюємо – ми? Ми громадяни України, і те, що стосується мови – що у нас священики можуть – ніхто не забороняє (говорити українською мовою – ред). Там (у досудових розслідуваннях – ред.) написано, що ми забороняємо державну мову. Я не знаю таких заборон. … У нас є канони, і ми живемо тими канонами, яким вже понад 2000 років. Я готовий пояснити і дати свідчення».

У прокуратурі Запорізької області повідомили, що дії представників УПЦ (МП) кваліфіковані за ч.3. ст.161 КК. З'ясовано, що запорізької єпархією УПЦ (МП) допускається образа почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями, вибірковий підхід до виконання релігійних обрядів, надання переваги особам, які проходили обряд хрещення саме у Московському патріархаті, образа почуттів громадян за релігійними переконаннями, приниження національної честі громадян України, засудження представників церкви, які розмовляють українською мовою.

Нагадаємо, 31 грудня у Запоріжжі стався жахливий випадок: самогубець викинувся з вікна та впав на малюка, що вийшов із батьком із під'їзду. Малюка намагалися врятувати медики, але травми були несумісні з життям. Хлопчик помер, його поховали у вівторок, 2 січня.

Священик Московського патріархату під час церемонії поховання відмовився відспівувати дитину через те, що хлопчик був хрещений в Київському патріархаті. Батьки намагалися знайти допомогу у найближчому храмі Іонна Кронштадтського, але там перед ними просто зачинили двері. Обурені діями священиків Московського патріархату запоріжці вчора, 5 січня, несли під церкви цієї конфесії дитячі іграшки.

Пізніше з'явилася інформація про те, що на зборах Запорізької єпархії УПЦ Московського патріархату розгорівся скандал через виступ українською мовою ієрея Анатолія (Ревтова).