МЗС України вимагає в Росії пустити консулів до 19-річного Павла Гриба

Міністерство закордонних справ України вимагає пустити консулів до 19-річного українця Павла Гриба, якого утримують у СІЗО в Краснодарі (РФ).

Про це повідомляється на сайті МЗС.

«Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони невідкладно забезпечити доступ українських консулів до затриманого громадянина України Павла Гриба, надати вичерпну інформацію про місце, причини і обставини його затримання, умови утримання та забезпечити його негайне повернення в Україну», – йдеться в заяві МЗС.

Міністерство висловило протест російській стороні у зв'язку з безпідставним затриманням 25 серпня Павла Гриба й утриманням його в СІЗО у Краснодарі. Також Україна звинуватила РФ у порушенні міжнародного права і назвала справу «політично вмотивованою».

«Вкрай неприпустимою є системна практика порушення російською стороною положень консульської конвенції між Україною і Російською Федерацією щодо своєчасного інформування про затримання громадян України (протягом трьох днів з моменту арешту) і сприяння праву консула України на відвідування затриманого або засудженого співвітчизника. У справі затримання Павла Гриба повідомлення Управління ФСБ у Краснодарському краї від 25.08.2017 було направлено Генеральному консульству України в Ростові-на-Дону рекомендованим листом тільки 31.08.2017 і надійшло в консульство 07.09.2017 – через 14 днів після арешту», – уточнили в МЗС.

 

«Вголос»

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram