На Львівщині голова Бродівської районної ради Євген Швед запевняє, що повернув 3,5 тисячі євро, які переказали благодійники на ремонт даху в Підкамінській школі.

Про це він повідомив 18 жовтня 2018 року на сесії районної ради, передає кореспондент «Вголосу».

Однак, з його слів зрозуміло, що кошти було повернуто вже після того, як поліція відкрила кримінальне провадження через їхнє привласнення посадовцем.

На сесії депутати нагадали, що в 2016 році  Є. Швед як голова Бродівської районної ради отримав 3,5 тисячі євро  банківським переказом від голландського благодійника на ремонт даху Підкамінської ЗОШ I-III ступенів Бродівського району.

Згодом з`ясувалося, що на цей об`єкт виділялись кошти лише з обласного та районного бюджетів на суму 635,58 тис. грн. та 10,20 тис. грн. відповідно. Кошти, які отримав голова Бродівської районної ради від голландського благодійника так і не були використані за призначенням. Коли в січні 2018 року на сесії депутати виступили із заявою про це та спитали у голови райради, де гроші, той відповів, що не пам’ятає про такий переказ.

Після звернень громадськості та депутатів різних рівнів у лютому 2018 року в Прокуратурі Львівської області повідомили, що Радехівська місцева прокуратура внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за фактом можливого привласнення головою Бродівської районної ради Є. Шведом благодійних коштів. Розслідування у цій справі доручено СВ Бродівського ВП Золочівського ВП ГУ Національної поліції у Львівській області.

На сесії на запитання, коли саме було переказано кошти, голова райради відповів, що цього року. Тобто майже через два роки після отримання грошей і вже після того, як справою зацікавилися правоохоронні органи.