Про це під час прес-конференції на тему: «Як стягуватимуть аліменти по-новому? Топ-50 злісних неплатників аліментів на Львівщині» у вівторок, 14 листопада, розповів начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський, передає кореспондент «Вголосу».

За його словами, в управлінні юстиції Львівщини розробили перелік топ-50 злісних неплатників аліментів на території області. Найбільша сума заборгованості становить 818 тисяч грн.

Також додав: «У 2017 році у Львівській області стягнуто 55 млн грн заборгованості по аліментах. Проте орієнтовно 2-3 тисячі дітей не отримують вчасно аліментів, яких батьки не сплачують протягом понад 3 місяців. Загалом мінімальна сума аліментів в місяць на одну дитину становить 700 грн».

За його словами, на Львівщині є і випадки, коли за борг по аліментах реалізовують майно. Наприклад, у Перемишлянському районі цьогоріч реалізовано будинок за борг у сумі 100 тисяч грн по сплаті аліментів. Він перейшов у власність матері».

Розповів Ярослав Жукровський і про те, що на Львівщині звернень до суду про обмеження права виїзду батьків за кордон налічують щодо 2300 боржників. Проте лише 30% подань державних виконавців суди задовольняють.

Також начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області додав, що у 2016 році державні виконавці внесли 845 подань до правоохоронних органів про відкриття кримінальних проваджень щодо боржників та осіб, що не виконують судових рішень. Проте відкрито всього 171 кримінальне провадження і винесено лише 2 вироки. 

 

«Вголос»