Про це у коментарі кореспонденту «Вголосу» розповіла речниця Національної поліції Львівської області Світлана Добровольська.

«Вчора, 21 лютого, до нас надійшло повідомлення про пошкодження таблиці на наріжному камені королю Янові ІІІ Собеському. Наразі по цьому факту поліція проводить перевірку», – сказала речниця Нацполіції у Львівській області.

Наріжний камінь майбутнього пам'ятника та меморіальну дошку королю Яну ІІІ Собеському урочисто відкрили ще 11 вересня 2014 року. Зазначимо, що 19 листопада 2013 року сесія Яворівської міської ради Львівської області погодила встановлення пам'ятника королю Янові ІІІ Собеському в Яворові. 

Як писав «Вголос», український посол у Польщі Андрій Дещиця повідомляв, що закон про «бандеризацію» призводить до антипольських настроїв в Україні.

Нагадаємо,  26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про зміни до закону про Інститут національної пам'яті. Законопроект складається з двох частин.

Відповідно до першої, до відповідальності притягуватимуть усіх, хто заперечує, підтримує або пропагує злочинні, на думку поляків, дії ОУН та УПА. Закон стосується визначення «злочинів» українських націоналістів та українських організацій, які «співпрацювали з Третім рейхом».

У другій групі змін йдеться про кримінальну відповідальність осіб, які очорнюють роль Польщі в Другій світовій війні, скажімо, пишуть про «польські табори смерті». 

МЗС України, реагуючи на цей закон, заявило, що «глибоко стурбоване» фактом ухвалення Сеймом Польщі цього закону і попросило не зображати українців винятково як «злочинних націоналістів» та «колаборантів третього рейху».

Натомість незгідний із цим законом Ізраїль спершу відправив посла до прем'єра Польщі із вимогою змінити закон про «історичну правду». Пізніше з'явилася інформація про відкликання ізраїльського дипломата з РП.

Також стало відомо, що ізраїльські парламентарі пропонують законопроект, за яким польський закон про Інститут національної пам’яті, що забороняє говорити про причетність поляків до злочинів Третього рейху, прирівнюється до заперечення Голокосту. За останнє Ізраїль уже карає позбавленням волі на 5 років.

Відреагували на цей закон і у США, закликавши президента Польщі Анджея Дуду скасувати поправки до закону про Інститут національної пам'яті.

Натомість Сенат Польщі 1 лютого близько третьої ночі (за київським часом) прийняв без поправок закон про Інститут національної пам'яті.  У Кремлі заявили, що візьмуть до уваги польський «антибандерівський» закон

У вівторок, 6 лютого, Верховна Рада України проголосувала за постанову №7553 про звернення до Польщі через зміни до закону про Інститут національної пам'яті. 

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що підпише закон про Інститут національної пам'яті та скерує його для подальшої перевірки до Конституційного суду.

 

«Вголос»