29 листопада 2016 року на сесії обласної ради розглядалося питання "Про вшанування на території Львівщини пам`яті українських жертв російсько-більшовицького, німецького та польського окупаційних режимів.

Ініціаторами рішення стали ряд громадських організацій та істориків, зокрема представники Центру незалежних історичних студій, Центру національного відродження імені Степана Бандери, громадської ініціативи "Історичні діалоги", Інституту українознавства імені Крип`якевича НАН України, Мистецький фонд імені короля Данила, історики ЛНУ імені Івана Франка та інші.

У проекті рішення було передбачено такі заходи, як вшанування українських жертв окупаційних режимів, впорядкування та встановлення пам`ятних знаків українцям, які боролись з окупантами та загинули від їх рук, збір спогадів, робота в архівах, проведення тематичних виставок. Що ж тут провокаційного???

У відеофрагменті ( https://www.youtube.com/watch?v=fV6WYENeHxU ) можете пересвідчитися, що говорили депутати обласної ради під час обговорення питання:

Голова фракції БПП у Львівській обласній раді Катерина Кеньо: "Я вважаю, що зараз не на часі розсварюватися з іншими країнами, з іншими сусідами. Прийняти таке рішення – це означає розсваритися з німцями, з поляками, з угорцями. Тут у другом пункті так і пише "прийняти звернення до Верховної Ради України щодо прийняття Постанови Верховної Ради України "Про встановлення 18 березня Днем вшанування українських жертв російсько-більшовицького, німецького, угорського та польського окупаційних режимів". Так що таке звернення є не на часі, бо в країні війна".

Депутат обласної ради фракції ВО "Свобода" Ігор Тенюх "…поважають тільки тих, хто поважає себе. На чому виховувати українських юнаків, якщо не робити ті величезні сторінки історії правдивими з донесенням до тих же майбутніх воїнів, тих же майбутніх захисників? Кожна держава поважає себе і поважає свою історію. Ми завжди думали комусь сподобатись. Сподобались до того, що…ніхто ж не думав двадцять чотири роки тому, що буде російсько-українська війна. Вона відбулась і тільки патріоти на цьому наголошували."

Ось такі різні думки – і, на жаль, безликість представників президентської партії просто вбивча. Цікаво, а що би сказали родичі жертв, які постраждали від окупаційних (тоталітарних) режимів? Може варто зараз переглянути результати Нюрнберзького трибуналу? Чи відмінити операції "Вісла" і пацифікацію? Чи забутися про розстріл закарпатських січовиків на Верецькому перевалі? Бо "розсваримося".

У березні 2014 року уже одні закликали розмовляти "російською мовою", бо розсваримося. Стало легше від того? Або кілька місяців тому президент однієї держави прямо у парламенті звинуватив українців у вбивствах і переслідуванні іншої нації під час Другої світової війни. З`їли і таке звинувачення. Зареєстрував один герой російсько-української війни петицію про окупацію Західної України, а його спікер парламенту (ніби і націоналіст) особисто звинуватив у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі. І теж промовчали. Все "не на часі".

Як на мене, постійна політика влади у вигляді угодовництва і плазування перед іншими країнами не призведе ні до чого доброго, а лише до протилежного. Не раз пересвідчувалися в історії…