З-поміж 120 проектів наукову розробку Миколи Іванченка було визнано найкращою на міжнародному конкурсі. Про це розповів директор громадської спілки “Європейська мала академія наук України” Євген Кудрявець на сторінці у Facebook.

“Іванченко винайшов спосіб, як швидко ліквідувати нафтові розливи на воді. Для цього юнак пропонує використовувати адсорбент на основі перліту — екологічної, дешевої і поширеної гірської породи”, — зауважили у прес-службі малої академії наук.

“Перліт — гідрофобний матеріал, що може збирати нафту та нафтопродукти в місцях розливу у будь-якому водному середовищі — чи то океан, море або річка. Адсорбент відштовхує воду і вбирає нафту. Перліт здатен ліквідувати усемеро більше нафти, ніж важить сам. Перед використанням породу необхідно підготувати: методом термічного удару надати йому пористої структури. Аби в пори не потрапляла вода, а лише нафта, перліт треба також обробити гідрофобізатором”, — пояснив суть свого винаходу й особливості технології Микола Іванченко.

Варто зазначити, що Міжнародний конкурс наукових проектів у рамках ExpoScience International MEXICO 2018 відбувся в м. Мореліа (Мічоакан, Мексика) з 28 листопада по 2 грудня.