Про це йдеться в дослідженні «Окупований Донбас: економіка, демографія, групи впливу. Стратегії для України», проведеному спільно Центром вивчення Росії та окупованих територій і виданням «Деловая столица», передає РІСУ

Як йдеться у дослідженні, священики УПЦ (МП) освячують бойовиків так званих «ДНР» і «ЛНР» «на ратні подвиги» зі схвалення вищих єрархів УПЦ (МП) в регіоні.

«Єрархи УПЦ (МП) стали частиною ідеологічно пропагандистського апарату окупаційного режиму. А всім іншим християнським конфесіям створюється все більше перешкод, священики і пастори знаходяться під постійною загрозою репресій», – зазначається в дослідженні.

«При цьому боротьба з «розкольниками» і «сектантами», тобто з УПЦ КП і протестантськими церквами, стала частиною офіційної ідеології і політики окупаційної влади. Фактично УПЦ (МП) і окупаційний режим займаються взаємним обслуговуванням. З цього випливає, що в разі повернення українського контролю над усім Донбасом ця деокупація буде ілюзорною, якщо УПЦ (МП) збереже її монопольне становище, а її єрархи, обслуговували окупантів, продовжать насаджувати «русский мир» в мізках місцевих жителів», – пишуть автори дослідження.

 

«Вголос»