Через суперечки місцевий храм понад півроку був під замком, повідомляє 24 канал. Проте після всіх судів громада Київського Патріархату нарешті отримала ключі і розпочала богослужіння. Натомість священик Московського Патріархату знайшов «особливе» вирішення ситуації.

Він встановив імпровізований намет Московського Патріархату, де також правлять службу.

«Дітям важко – кричать, плачуть – виносять на двір», – описує богослужіння у цьому наметі прихожанка МП Стефанія Воловська.

Разом з тим, сам отець МП похвалився журналістам, що на подвірї поставили і незвичайну дзвіницю – із газових балонів.

«Є такі люди, що спочатку будови газовими балонами дзвонили, а потім купили собі, зробилися багатші, то придбали собі дзвонил такі, як вилляті. А на дали – з горища зняли», – зазначив отець громади УПЦ МП с. Кути Ігор Кушнірук.

Що цікаво, за декілька кроків від намету – справжня церква. У ній служить Київський Патріархат. Священику та парафіянам з Московського пропонували почергові богослужіння, проте ті не погодилися.

Повідомляють, що релігійні конфлікти у селі почалися у 2015 році. Тоді громада села Кути вирішила перейти під юрисдикцію Київського Патріархату. Місцеві жителі кажуть: від Московського Патріархату відмовилися, бо священик занадто часто згадував російського патріарха Кирила і розповідав про політику.

«При перших же службах почав вихваляти Кирила і трішки торкнувся політики а не тільки донесення слова Божаго парафіянам. Парафіяни трішки образились і вийшли з храму. А коли зробили зауваження, то він сказав, що «ви мені не вказуйте, я знаю, як служити», – розповів голова парафіяльної ради УПЦ КП села Кути Ярослав Мосійчук.

Відомо, що за перехід до Київського Патріархату підписалися більше половини жителів села. Та з'ясувалося, що у церкві вони відправляти не можуть, бо якимось дивним чином храм був приватизований. Тоді люди вирішили судитися з Московським Патріархатом. Адже церкву у Кутах будували за людські гроші.

«Оце всі кошти, хто добровільно хотів, то стільки і здавав. Тут є облік всіх цих грошей: люди здвали, і за ці гроші було збудовано храм», – зазначив голова парафіяльної ради УПЦ КП села Кути Ярослав Мосійчук.

Після рішення Львівського апеляційного суду громада київського патріархату все таки відсудила цервку. Служить тут тепер отець Василь Кравець. Священик УПЦ КП сподівається, що звернення української влади до Вселенського Патріарха щодо створення єдиної канонічної української церкви допоможе вирішити не лише цю ситуацію, але й усі схожі релігійні конфлікти.

Тим часом, поряд з подвір'ям, де стоїть храм-намет, вже розпочали будівництво нової церкви для громади Московського Патріархату.

Нагадаємо, напередодні Президент України Петро Порошенко заявив, що ніхто не заборонить в Україні церкву, центр якої в Москві. Також повідомлялося, що цьогоріч Порошенко посвятив вербу у московського попа, який торік відкривав церкву у «ДНР».

17 квітня Порошенко зустрівся із головами парламентських фракцій, на якій заявив про намір створити єдину Українську православну церкву. Цього ж дня ввечері в Адміністрації президента відбулась таємна зустріч Петра Порошенка і всього складу Кабінету міністрів України.

Згодом Верховна Рада підтримала звернення Президента до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія із проханням видати Томос щодо автокефалії православної церкви в Україні. Виступаючи із трибуни ВРУ, Порошенко запевнив, що поява єдиної православної церкви не порушуватиме право на свободу віросповідання, а також зміцнить єдність для боротьби з російським агресором.

19 квітня Українська автокефальна православна церква оприлюднила циркуляр із закликом до вірян щонеділі після богослужіння молитися за Президента України Петра Порошенка.

Натомість УПЦ МП назвала звернення Ради до Варфоломія «перевищенням влади».

22 квітня Порошенко заявив, що Вселенський Патріархат розпочинає процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві.

 

«Вголос»