Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій ЛМР Сергій Кіраль, інформує кореспондент «Вголосу».

За його словами, у Львові давно уже є проект концесійної дороги зі Львова до Краковця. Сергій Кіраль зазначив, що наразі, відповідно до замовлення Укравтодору,  експерти за участі французьких інженерів оцінюють техніко-економічне обґрунтування проекту. Він повідомив, що під час Форуму визначаться з терміном прийняття остаточного рішення щодо будівництва цієї дороги.

«Другий напрямок, який нас дуже хвилює і турбує – це авіація. Ми маємо зараз новий аеропорт, новий термінал, який заповнений на 5-10 % максимум. Разом із тим маємо перешкоди для залучення нових авіакомпаній», – додав він.

За його словами, гостями форуму мають бути представники однієї із найбільших в світі за кількістю перевезених пасажирів авіакомпаній формату low-cost – авіакомпанії Ryanair. «Ми запропонували використати цей форум, як майданчик, для завершення проведення переговорів між цією авіакомпанію та львівським аеропортом», – додав він.

Зокрема, за його словами, йдеться про пропозицію цієї авіакомпанії запустити щонайменше 10 нових напрямків із Львівського аеропорту.

«Це дасть можливість додатково перевозити понад 1 мільйон пасажирів в рік. Таким чином можна було б на 50 % збільшити загальну кількість туристів, яких ми маємо сьогодні у Львові. Це дуже серйозні показники, які б допомогли значно активізувати й місцеву економіку», – додав він.

За його словами, третє питання – це проект «Євроколія», який розпочали активізовувати ще за президента Кучми. 

«При попередній владі про цей проект забули і його відкинули. А для Львова дуже важливо все-таки цей проект підняти знову та освіжити, адже сьогодні немає якісних залізничних сполучень із європейськими країнами», – додав він.

Як зазначив Сергій Кіраль, це б дозволило Львову набути статусу транспортно-логістичного вузла.