Про це повідомляє ТСН.
Як відомо, у селі Уладівка жили графи Потоцькі, які збудували тут цукроварню. Пізніше, за радянських часів, на території з’явилися цукрові заводи, які давно занедбані і кілька разів перепродавалися. Кому зараз все це належить, ніхто в селі не знає. 

За словами охоронця об’єкту, нині тут розбирають цукровий завод радянських часів. 

«Завод розвалили, і тепер, так би мовити, залишки. Вона (цегла – ред.) же лежить під ногами, гниє, а людині потрібна, чому б людині не продати. Ми розбираємо будівлі, які вже побудував Союз. Царського ми не зачіпаємо», – запевнив чоловік, який представився Олександром. 

Натомість селяни твердять, що тут розбирають на продаж саме графські споруди, де кожна цеглина з гербовим тисненням. Як з’ясувалося, червона цегла з цукрового заводу коштує по дві гривні за одиницю, біла – по 25 гривень, а царська – по 10 гривень.

«Це цеглина ручного формування. У верхній частині ініціали РП, а в нижній частині – герб родини Потоцьких. Ця цеглина була виготовлена на заводі Романа Потоцького», – говорить завідувачка сектором археології Вінницького обласного краєзнавчого музею Ольга Грабовська.

Станом на сьогодні від пам'ятки залишилась одна стіна.

Водночас місцеві чиновники підтверджують, що хтось заробляє на історичній спадщині, але запевняють, що зробити нічого не можуть. 

«Будинок цукрозаводчика – під охороною, якщо його почнуть валити, то для цього передбачена кримінальна відповідальність. Але поки що валять тільки сам завод, який, на жаль, не має жодного охоронного статусу», – пояснює завідувач сектором охорони культурної спадщини Михайло Потупчик.

Однак місцеві жителі побоюються, що услід за графською цукроварнею на цеглу можуть розібрати і маєток. Тоді село позбудеться навіть згадки про свою історію.