Генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер заявив, що ситуація в Україні стала головною темою засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ в Мілані.

Про це він сказав на прес-конференції за підсумками засідання, повідомляє в п’ятницю, 7 грудня, “Укрінформ”.

“Сторони повинні вийти з політичного глухого кута і працювати над повною імплементацією Мінських домовленостей, зобов’язання щодо чого вони взяли на себе. Власне, безвихідь щодо кризи в Україні і навколо неї викликав атмосферу, яка панувала тут, у Мілані. Але незважаючи на брак довіри, відмінності у сприйнятті і відмінності подальшого шляху, навіть у цей час країни-члени заклали основи для нових рішень і декларацій”, – сказав він.

Гремінгер нагадав, що відразу після недавнього інциденту з нападом Росії на українські кораблі в районі Керченської протоки він разом з чинним головою ОБСЄ виступив із заявою, у якій містився заклик до стриманості і діалогу з метою деескалації ситуації.

“Я також передав цей меседж російському міністру закордонних справ Сергію Лаврову під час нашої зустрічі в Мілані. Ми також закликаємо відновити зусилля з врегулювання конфлікту в Україні”, – заявив генсек ОБСЄ.

Міністр закордонних справ Італії і чинний голова ОБСЄ Енцо Моаверо-Міланезі підкреслив важливість ОБСЄ як структури, де країни можуть безпосередньо обмінятися думками з усіх важливих і складних питань.

“Без ОБСЄ результат був би таким, що країни говорили б тільки на відстані. Говорили б тільки заявами, без безпосереднього контакту за круглим столом в присутності інших країн”, – заявив він.