На екрани вийде фільм про спільну боротьбу УПА та АК проти комуністів

На екрани вийде фільм про спільну боротьбу УПА та АК проти комуністів

В Україні знімуть фільм про спільну боротьбу українських та польських повстанців проти радянських комуністів під час та після Другої світової війни.

Про це повідомляє Польське радіо

Державне агентство України з питань кіно підписало з компанією «UM-GROUP» контракт про надання державної фінансової підтримки документальному фільму Віталія Загоруйка «Операція „Грубешів”».

Стрічка розповідає про спільну боротьбу Армії Крайової та Української Повстанської Армії проти радянської армії під час ІІ Світової війни. У ті роки українці та поляки були запеклими ворогами. І це робить факт їхньої бойової співпраці ще більш цінним та показовим. Один із них – спільна акція у польському місті Грубешів, під час якої був розгромлений радянський гарнізон, звільнені в’язні місцевої тюрми та зірваний процес примусового переселення українців.

За словами автора картини Віталія Загоруйка, головною ідеєю фільму є те, що Україна та Польща мають бути добрими сусідами: «Ми маємо бути надійними союзниками не лише через те, що наші країни є цивілізованими, але й через те, що зараз у нас є спільна смертельна небезпека – агресивна шовіністична Росія. Попри всі страшні конфлікти, які переживали наші народи в минулому, історія знає і чудові приклади українсько-польської спільної боротьби та гарних взаємин».

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram