На поверхні Марса немає рідкої води, - вчені

Відсутність рідкої води на поверхні Марса була продемонстрована новим доказом у вигляді метеоритів на Червоній планеті.

Про це повідомляє міжнародна група планетарних вчених, передає «ГоГетНьюс».

У дослідженні, проведеному під керівництвом Університету Стірлінга, міжнародна команда дослідників виявила відсутність іржі на метеоритах, а це вказує на те, що Марс неймовірно сухий, і так було протягом мільйонів років. Відкриття забезпечує життєво важливе розуміння поточного середовища планети і показує, наскільки важке було б існування життя на Марсі сьогодні.

Марс є основною мішенню в пошуках життя за межами Землі, і рідка вода є найбільш важливою передумовою для життя. Доктор Крістіан Шредер, викладач екологічної науки і планетарних досліджень в Університеті Стірлінга сказав: «Докази свідчать, що більше 3-х мільярдів років тому Марс був вологим і придатним для життя. Проте це останнє дослідження ще раз підтверджує, наскільки сухе середовище сьогодні. Для існування життя в районах, досліджених нами, необхідно буде знайти кишені глибоко під поверхнею, розташовані далеко від сухості і радіації».

У дослідженні, опублікованому в минулому році, в якому використовували дані з Curiosity Rover, передбачалося, що дуже солона вода в рідкому стані може бути здатна конденсуватися в верхніх шарах марсіанського грунту протягом ночі. «Але, як наші дані показують, ця волога набагато менша, ніж та, яка присутня навіть в найсухіших місцях на Землі», - пояснює доктор Шредер.

Використовуючи дані з Mars Exploration Rover Opportunity, вчені досліджували скупчення метеоритів на Плато Меридіану - рівнині, на південь від екватора планети. Доктор Шредер і його команда вперше розрахували швидкість хімічного вивітрювання на Марсі. У цьому випадку вони подивилися, скільки часу потрібно, щоб іржа сформувалася з металевого заліза, присутнього в метеоритах.

Цей процес хімічного вивітрювання залежить від наявності води. Процес займає щонайменше в 10 і, можливо, до 10,000 раз більше часу на Марсі, щоб досягти того ж рівня утворення іржі, ніж в сухих пустелях на Землі, і вказує на нинішню крайню сухість.

-

 

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram