На Рівненській АЕС тривають перебої в роботі енергоблоків

Учора, 13 квітня, о 17:12 через коротке замикання на повітряній лінії 750 кВ «РАЕС – Західноукраїнська підстанція» відповідно до проектного алгоритму дією автоматики енергоблоку було відключено від енергомережі енергоблок №4 (ВВЕР-1000).

Як повідомила прес-служба держпідприємства «НАЕК «Енергоатом», під час перехідних процесів на енергоблоці №4 зауважень до роботи технологічного захисту, блокувань та сигналізації не було. О 18:20 13 квітня після введення ПЛ-750 кВ у роботу енергоблок №4 РАЕС підключено до мережі. Наразі триває планове підвищення потужності блоку.

Станом на 08:00 14 квітня в роботі перебувають три енергоблоки Рівненської АЕС із сумарним навантаженням 2146 МВт. Диспетчерський графік – 2195 МВт. Зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків та персоналу немає.

На енергоблоці №2 (ВВЕР-440) – 21-ша доба капітального планово-попереджувального ремонту. В ремонті – обладнання другого каналу системи безпеки. Проведено контроль металу верхнього блоку реактора. Завершено операції з вивантаження ядерного палива в активній зоні реактора. Проводять вихорострумовий контроль металу теплообмінних трубок парогенераторів та контроль металу корпусів парогенераторів. Виконують дефектацію та ремонт підшипників турбогенераторів ТГ-3 та ТГ-4, проводять роботи на циліндрі високого тиску ТГ-3. Проводять ремонт статора та ротора генератора Г-3, ремонт генератора Г-4. Усі ремонтні роботи виконують згідно з графіком.

Крім того, учора о 21:03 після проведення ремонту та високовольтних випробувань системи збудження генератора третій енергоблок Южно-Української АЕС було підключено до енергосистеми.

О 04:30 після підвищення потужності енергоблоку до 400 МВт було виявлено дефект на обладнанні турбінного відділення енергоблоку №3 – відхилення в роботі регулюючого клапана подання пари до сепаратора-пароперегрівача. О 05:36 енергоблок №3 Южно-Української АЕС відключено до енергомережі для проведення поточного ремонту.

Під час перехідних процесів на енергоблоці №3 порушень умов та меж безпечної експлуатації не було.

Обладнання першого та другого енергоблоків АЕС працює без зауважень у заданому режимі.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram