На Софійській площі у Києві урочисто підняли стяг (ВІДЕО)

У Києві на Софійській площі Президент України Петро Порошенко урочисто підняв державний прапор.

Про це повідомляє телеканал «112 Україна».

«Дорогий український народе! Сьогодні ми відзначаємо День державного прапора. Високо піднімаємо вгору наш державний стяг і схиляємо голови у пам'ять про тих, хто під його небесно-золотим кольором віддав життя за Україну, за її волю, за честь, славу, за народ. Теперішній рік – час сторіччя початку української національної революції минулого сторіччя 1917 року. Наш синьо-жовтий прапор став символом Української Народної Республіки, згодом Західноукраїнської Народної Республіки. І саме під цим прапором тут, на Софійському майдані, 22 січня 1919 року відбулася історична злука обох молодих держав в єдину соборну країну», – сказав Порошенко, піднявши прапор.

Разом із верховним головнокомандувачем Петром Порошенком прапор піднімали п'ятеро військовослужбовців – полковник Давид Чубінашвілі, майор Євген Коваль, капітан Роман Скоробака, лейтенант Тарас Кучма і старшина Кирило Щукін. Їхні імена назвав у своїй промові Президент України, підкресливши велику роль українських захисників.

«Утвердження незалежності – це відповідальність нашого покоління, і незалежність дала нам цей шанс. Ми не маємо права його змарнувати. Доля незалежної держави залежить від кожного з нас, але головним гарантом є наші збройні сили – Збройні сили України, Національна гвардія, інші силові структури, які боронять Україну від російської агресії. Це вони у 2014 році звільнили від окупації більшу частину Донбасу, – сотні українських населених пунктів. Тому почесна місія підняти державний прапор сьогодні заслужено випала п'ятьом воїнам – визволителям Луганщини і Донеччини, – полковнику Давиду Чубінашвілі, майору Євгену Ковалю, капітану Роману Скоробаці, лейтенанту Тарасу Кучмі і старшині Кирилу Щукіну. Ризикуючи життям, вони свого часу встановлювали синьо-жовті прапори над Золотим, Красним Лиманом, Станицею Луганською та Торецьком», – зауважив Порошенко.

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram