На Сумщині сьогодні відзначатимуть річницю Конотопської битви

У суботу, 8 липня, у селі Шаповалівка на Сумщині відбудуться заходи з нагоди 358-ї річниці перемоги війська під проводом гетьмана України Івана Виговського у Конотопській битві 1659 року.

Про це повідомляє Сумська обласна державна адміністрація.

«Святкування під гаслом «Встань, козацька славо! Засвіти знамена!» розпочнеться з самого ранку і триватиме весь день. Гості зможуть взяти участь в урочистостях біля пам’ятного знака «Шаблі» на честь перемоги у Конотопській битві при в’їзді у село Шаповалівка, покласти квіти до пам’ятника великому гетьману України Івану Виговському, на власні очі побачити дійство «Посвята у козаки» та інсталяцію «Як сонце, сяє оберіг любові, волі і життя» та, звичайно ж, придбати пам’ятні сувеніри на ярмарку», - розповів заступник голови Сумської ОДА Іван Боршош.

Окрім цього жителів та гостей області запрошують до музею під відкритим небом «І оживає козацька сива давнина» та на спортивно-ігрову програму «Козацькі розваги».

Для дітей також передбачена робота дитячих майданчиків.

Святкування знаменної дати завершиться святковим концертом.

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 3 +

КОМЕНТУВАТИ

 • Факт 8 липня 2017 10:50 Відповісти IP:  194.44.30.--- Конотопська битва - один із ключових епізодів російсько-української війни (1658—1659) років.
  - Конотопська битва розвінчує чимало великодержавних міфів, особливо про "споконвічне прагнення українців до союзу з Росією".
  Влада сучасної Росії хворобливо реагує на відновлення в Україні історичної пам'яті, зокрема й на відзначення перемоги під Конотопом, яка стала для росіян однією з найчорніших сторінок військового мартирологу.
  http://www.ist[***]/articles/2011/07/7/45098/
 • левандівка8 липня 2017 12:30 Відповісти IP:  163.172.67.--- Звідки у рагулів візьметься історична память? Вони живуть у міфах. Не було українсько-російської війни, а була війна союзу Польщі та Кримського хана проти Москви. Виговський був шляхтичем та коронним гетьманом, тобто служив польському королю.
 • ЛЕВ8 липня 2017 14:56 Відповісти IP:  46.133.215.--- Типовий приклад роздвоєння хворобливоі кацапськоі "лічнасті", шизофреніі москаля. Вінтарогий, надуй вату черепноі корбки і дай відповідь на два простих питання:
  1. Якщо це була війна тільки якогось "союзу", то чому москалота говорить про якусь "фєлікую атєчьєстфєннаю" війну, а не просто про Другу світову?
  2. Якщо "не було" України, то з ким тоді заключали незадовго до цієї війни т.з. "переяславський договір" і яка його "легітимність"?

Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm