На Тернопільщині випадково викопали столітні дзвони зруйнованої церкви (ФОТО, ВІДЕО)

У селищі Коропець Монастирського району на Тернопільщині місцеві копали траншею, аби провести воду самотній жінці, а викопали натомість столітні церковні дзвони.

Селяни вважають це чудом, Божим промислом, адже дзвони знайдено саме у різдвяний час, пише РІСУ.

Віднайдені дзвони

Селяни кажуть, що були різні варіанти, де копати траншею. Однак, в останній момент вирішили саме так і натрапили на знахідку.

Віднайдені дзвони

Селище Коропець відоме чисельними пам'ятками архітектури. Передовсім це надзвичайно красивий палац графа Бадені, а також дерев'яна церква Успіння Пресвятої Богородиці (1772 р.) та костел святого Миколая (1860 р.). Після війни у Коропці можна було побачити ще одну сакральну пам’ятку — дивовижної краси дерев’яну церкву святого Миколая, збудовану ще у 1786 році. Храм перебував на обліку як пам’ятка архітектури, але це не зупинило войовничих атеїстів. У 1964 р., відповідно до рішення виконкому Тернопільської обласної ради депутатів трудящих, 8 лютого церкву розібрали.

 

Коли нищили храм, вірні встигли зняти та заховати церковні дзвони. Про це знали лише кілька людей. На жаль, таємницю свого скарбу вони забрали з собою в могилу. 

Як виглядала церква до руйнування

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram