На Волині для студентів духовних навчальних закладів проведуть антипожежні курси

Протягом кількох останніх років на Волині згоріло 5 церков.

Про це власкору «Вголосу» повідомили у прес-службі управління ДСНС у Волинській області.

Щоб уникнути пожеж під час Великодніх свят, між управлінням ДСНС у Волинській області та Волинської єпархії УПЦ КП було підписано двостороннє звернення до парафіян із закликом дотримуватися правил безпеки під час перебування у храмах.

Керуючий Луцькою та Волинською єпархією, митрополит Михаїл зазначив, що настоятелі храмів дослухаються до рекомендацій фахівців цивільного захисту і роблять усе для забезпечення належного протипожежного захисту закладів релігії. Крім того, священнослужителі у своїх проповідях закликають парафіян з повагою ставитися до правил особистої безпеки та не наражати своє життя і майно на небезпеку від вогняної стихії.

Головний рятувальник області Володимир Грушовінчук наголосив, що найбільш вразливими у протипожежному плані є дерев’яні храми, чимало з яких зведено ще в ХІХ столітті.

«Вогонь не зважає на призначення будівлі – будь то будинок чи храм. На основі аналізу причин пожеж можна стверджувати, що факторами протипожежного ризику для закладів релігії є: електрообладнання та прилади опалення нерідко експлуатують з порушеннями вимог безпеки, трапляються недостатня пильність під час використання відкритого вогню упродовж Богослужінь, влучання блискавок та зловмисні дії. Дерев’яні несучі конструкції храмів потрібно захистити вогнетривким розчином, а в самих храмах забезпечити належну кількість вогнегасників – це дозволить у разі біди не дати вогню поширитись і швидко його приборкати», – розповів Володимир Грушовінчук.

Для того, щоб підвищити рівень обізнаності священнослужителів з правилами пожежної безпеки та порядком дій на випадок кризових ситуацій, Володимир Грушовінчук та Владика Михаїл обговорили можливість запровадження в духовних навчальних закладах області спеціальних курсів з протипожежної безпеки для студентів.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram