На Волині тепловики пояснили як розраховуватися за енергоносії у новому опалювальному сезоні

У Володимирі-Волинському споживачі, які не мають субсидії на оплату послуги з централізованого опалення і бажають отримати розстрочку на оплату, можуть звернутись із заявою до теплового підприємства.

Про це власкору «Вголосу» розповіла заступник директора ПТМ «Володимир-Волинськтеплокомуненерго» Оксана Виваль. 

«Відповідно   до постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 року №744 "Про зменшення фінансового навантаження на споживачів щодо оплати послуги з централізованого опалення шляхом створення умов для отримання розстрочки на оплату послуги з централізованого опалення",  споживачі, які не мають субсидії на оплату послуги з централізованого опалення і бажають отримати розстрочку на оплату, мають  право звернутись на підприємство з відповідною заявою.

У разі такого звернення про надання розстрочки, споживач починаючи з місяця подання зазначеної заяви, щомісяця протягом опалювального періоду сплачує 50% плати за послугу з централізованого опалення (щомісяця від суми нарахованої плати за конкретний місяць опалювального сезону). Решта суми, яка накопичилася як неоплачені протягом опалювального періоду 50% плати за послугу з централізованого опалення, сплачується споживачем протягом міжопалювального періоду щомісяця рівними частинами з травня по вересень», - розповідає Оксана Виваль.

Що стосується споживачів, яким надана субсидія на оплату послуги з централізованого опалення, то вони зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії.

Але нарахування плати за послугу з централізованого опалення споживачам багатоквартирних житлових будинків, у разі відсутності на вводах у будинок засобів обліку теплової енергії, проводиться з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і фактичної кількості днів надання цієї послуги в місяці, який є розрахунковим. Тобто, затверджений тариф на оплату  1 кв. метра опалюваної площі квартири щомісяця буде коригуватись, а саме: вартість 1 кв. метра буде більшою за встановлені тарифи, якщо  температура зовнішнього повітря буде нижчою за нормативну і відповідно меншою, якщо температура зовнішнього повітря буде перевищувати нормативну.

Тепловики пояснюють, що на вимогу п.48  Постанови КМУ від 21.07.2005 №630 із змінами «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», підприємство за підсумками опалювального періоду подає інформацію щодо перерахунків розміру плати за послугу з централізованого опалення Управлінню соціального захисту населення для здійснення перерахунку розміру призначених субсидій. Після здійснення перерахунку субсидій у таких споживачів, що  сплачували  частку нарахувань за централізоване опалення меншу, ніж розрахована в бланку на призначення субсидії, за підсумками опалювального періоду може виникнути заборгованість.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram