На Волині вшанували 74-у річницю героїчного бою УПА з німецькими окупантами

11.09.2017 11:06
Зображення 1 / 3 Використовуйте клавіші для перегляду
10 вересня 2017 року поблизу села Новий Загорів Локачинського району Волині відбулись урочистості з нагоди 74-ї річниці героїчного бою УПА чоти особливого призначення Андрія Марценюка («Берези») проти німецьких окупантів.

Про це інформує власкор «Вголосу».

Уже традиційно в заходах під стінами Новозагорівського монастиря взяли участь активісти ВО «Свобода», представники «Легіону Свободи», Братства ветеранів ОУН-УПА імені полковника Клима Савура, патріотичної громадськості, місцевої влади, інтелігенції, мистецьких кіл.

Виступаючи на віче біля пам'ятного знаку полеглим повстанцям, перший заступник голови Волинської обласної ради свободівець Олександр Пирожик наголосив, що про цей героїчний бій, у якому на кожного вбитого повстанця припадає понад 20 загиблих і понад 30 поранених гітлерівців, має знати не лише Україна, а й увесь світ.

«Хотів би бачити на подібних заходах більше представників шкільної та учнівської молоді. Проте на місцях даються вказівки не відправляти в урочище Вовчак, де зродилась УПА, шкільні автобуси, бо там, мовляв, говоритимуть про політику, критикуватимуть владу, навіщо школярам це чути? Влада й далі не зацікавлена, щоб молодше покоління знало правду про своїх національних героїв і вчилося давати правдиву оцінку владі. Прийняте з ініціативи фракції ВО «Свобода» рішення обласної ради щодо Року УПА на Волині належним чином не виконується. Таке враження, що ця влада теж боїться упівців. Так було при режимі Кучми, при режимі Януковича, так є і при цій владі. Бо ми виконали лише першу вимогу Революції гідності – усунули від влади Януковича. Другу вимогу – подолати наслідки його правління, ті, хто тепер при владі на столичних пагорбах, не захотіли виконувати. В результаті не змінено системи влади, не зліквідовано олігархічної моделі економіки, маємо тотальне збідніння українців, у владі процвітає корупція та брехня… Тому наша національна революція продовжується, наша боротьба триває. І вона неодмінно завершиться найбільшою українською перемогою!», – наголосив у своєму виступі Олександр Пирожик.

Від імені націоналістичної молоді виступив голова обласної організації ВМГО «Сокіл» Максим Новицький. «З часу, коли на цій землі зродилась українська нація, маємо свою землю, небо і волю завдяки пролитій крові живих героїв минулих часів і сьогодення! Лицарський Чин породив Безсмертний Дух, що витає на цій землі і втілюється з покоління в покоління. Недарма історики сучасності порівнюють оборону Донецького аеропорту з боєм під Новим Загоровом. Завдяки цьому, не дивлячись на «щиру» і безкінечну стурбованість Європи, зовнішню агресію Москви, підлість сусідів, ми вистоїмо та переможемо», – наголосив у своєму виступі Максим Новицький.

Завершились урочистості фестивалем повстанських, стрілецьких, патріотичних пісень у виконанні кращих художніх колективів області та частування повстанським кулішем.

 

«Вголос»


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm