На Янівському кладовищі у Львові вшанували память Ольги Басараб ФОТО

На Янівському кладовищі у Львові вшанували пам'ять Ольги Басараб (ФОТО)

Сьогодні, 12 лютого, на Янівському кладовищі вшанували пам'ять відомої громадської та політичної діячки, учасниці Української військової організації Ольги Басараб.

Про це повідомили у прес-службі ЛОДА.

Представники влади і громадськість поклали квіти до могили видатної українки, опісля провели громадське віче.

«Сьогодні вона надихає новітніх героїв України, які зі зброєю у руках захищають нашу Батьківщину, і серед цих героїв чимало жінок. Такі герої, як Ольга Басараб, просто так не вмирають. Вони назавжди залишаються із нами в нашій пам'яті, в серцях вдячних нащадків» – зазначила заступник голови - керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська. 

Як відомо, Ольга Басараб – українська громадська і політична діячка, що  організувала першу жіночу чоту в складі легіону Українських січових стрільців. Вона відзначена міжнародною організацією Червоного Хреста за свою просвітницьку діяльність у «Комітеті допомоги раненим і полоненим» у Відні. Також у 1923 р., коли  жінка переїхала до Львова, вона активно співпрацювала з Українською військовою організацією та була зв'язковою полковника Євгена Коновальця. Її арештувала польська поліція 9 лютого 1924 року. Після кількох днів допитів з тортурами жінку знайшли мертвою у тюремній камері на вулиці Яховича (тепер в цьому приміщенні Шевченківський відділ поліції).  Влада стверджувала, що Басараб покінчила життя самогубством, натомість українські організації наполягали на тому, що жінку вбили польські силовики. Перепоховали Ольгу Бесараб на Янівському цвинтарі.

«Вголос»

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram