На Яворівщині місцеві депутати ігнорують питання про виділення землі для учасників АТО

Вже більше місяця у селі Наконечному Яворівського району тривають баталії щодо виділення землі для місцевих учасників АТО. За словами бійця 24-ї окремої механізованої бригади ім. короля Данила Івана Тимочка, місцеві депутати на останній сесії (23 серпня) не виділили земельні ділянки для учасників війни на Донбасі і з того часу не намагаються це питання вирішити. Учасник АТО Ігор Циганко повторно написав заяву щодо розгляду цього питання на наступній сесії.

Зазначимо, що 23 серпня 2017 року, на святкування Дня прапора, відбулась чергова сесія Наконечнянської сільської ради. На якій розглядали заяви місцевих учасників АТО, які просили виділити земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства.

Про це повідомляють кореспонденти Yavir.net

Як пояснив військовослужбовець 24 бригади Ігор Циганко, один із заявників народився, виріс та проживає у рідному селі Наконечне друге Яворівського району. Тут проживають його батьки та родина. Коли в Україні почалася де-факто війна, він разом із побратимами 24 бригади двічі перебував у зоні АТО під Луганськом. «Нелегкі були часи на війні, за кожен прожитий день ми дякували Богу і долі, війна нас об'єднала головною ідеєю – захистити рідну землю, свої сім'ї, наших людей» – розповідає Ігор Циганко.

Повернувшись із зони АТО, воїни – захисники, користуючись своїм правом, визначеним Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», звернулись до Наконечнянської сільської ради про безоплатне надання їм землі для особистого селянського господарства. В числі тих заявників також був колишній офіцер ЗСУ – Ігор Циганко, який попросив надати йому орієнтовною 0,25 га під ведення ОСГ.

Окрім того, колишній військовослужбовець готовий долучитись до благоустрою рідного села, за власний кошт побудувати дитячий майданчик або відремонтувати якусь частину дороги.

«Будучи на зборах земельної комісії та на попередніх засіданнях сільської ради, я чув і бачив, як виділяються земельні ділянки депутатам сільської ради, та членам їх родин. Наприклад, доньці голови сільської ради 0,28 га, притому що у голови сільської ради, Гули Мирона Ярославовича, має вісім приватизованих земельних ділянок згідно із декларацією. Тобто де справедливість – за що ми боролись на Майдані, за що ми воюємо на сході?» – обурено зазначає Ігор Циганко.

Також слід зазначити, що на попередній сесії депутати проголосували за виділення земельної ділянки особі, яка обладнала дитячий майданчик в селі Наконечне поблизу стадіону (округ місцевого депутата Короля), але перед людьми депутат не відзвітував, хто побудував цей майданчик, за які кошти і чиє питання він проштовхнув на сесії за побудований майданчик.

Однак, на черговій сесії Наконечнянської сільської ради, 23 серпня у символічний для воїнів АТО – День прапора, депутати відмовили АТОшникам у зверненнях про отримання земельних ділянках під ОСГ.

Наконечнянські депутати вважають, що відтепер земельні ділянки не варто надавати безкоштовно, а виставляти їх лише на аукціони. І нехай місцеві мешканці, учасники АТО або підприємці купляють земельні ділянки через торги.

Місцеві АТОшники пообіцяли прийти на наступну сесію сільської ради та не спустять це питання на гальмах. Адже їм не вперше зі з зброєю в руках захищати та проливати кров за Українську землю, на яку вони тепер, на думку більшості депутатів, не мають права.

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram