НАБУ може отримати прямі докази маніпуляцій Дубневичів на газі

Національне антикорупційне бюро отримало дозвіл на виймання оригіналів документів, які перебувають у володінні НКРЕКП, і можуть стати прямими доказами у справі щодо маніпуляцій з обсягами пільгового газу на Новояворівській ТЕЦ нардепів Богдана та Ярослава Дубневичів.

Про це йдеться у відповідній ухвалі Солом'янського райсуду столиці, передають «Наші гроші».

Попередні ухвали свідчать, що слідство підозрює службовців ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» та ТОВ «Енергія-Новий Розділ» у нанесенні НАК «Нафтогаз України» збитків на суму понад 775 млн грн.

Проте, відповідно до матеріалів останнього клопотання детектива НАБУ Миколи Самойленка, протягом 2013-2015 років фірми Дубневичів завдали «Нафтогазу» збитків на вдвічі більшу суму – 1,43 млрд грн. Слідство підозрює службових осіб вказаних фірм у незаконному заволодінні 308 млн м3 комунального газу.

Як підрахували детективи, «Енергія-Новояворівськ» протягом зазначеного періоду часу використала поза цільовим призначенням загалом 128 млн м3 газу, чим завдало «Нафтогазу» збитків на понад 623 млн грн (у 2013 фірма недоплатила – 128 млн грн за 38 млн м3 газу, у 2014 – 126 млн грн за 30 млн м3, у 2015 – 369 млн грн за 59 млн м3).

Суд визнав обґрунтованими посилання детектива НАБУ на те, що тимчасовий доступ до документів НКРЕКП, а також можливість їх вилучення, сприятиме Антикорупційному бюро у проведенні повноцінного досудового розслідування. У подальшому детективи зможуть використовувати документи як прямі докази у кримінальному провадженні.

Йдеться про форми звітності та відкориговані форми звітності (місячні і квартальні), які «Енергія-Новояворівськ» подавала до НКРЕКП протягом 2014-2015 років.

Як відомо, схема, яку розслідує НАБУ, побудована на різниці в тарифах для різних категорій споживачів газу «Нафтогазу України».

У 2013-2014 роках газ для підприємств ТКЕ для теплозабезпечення населення коштував 1 309 грн за тисячу кубометрів, тоді як ціна газу для промисловості була вищою у 3-6 разів (від 4 154 до 7 660 грн). У 2015 році ціновий розрив між цими двома категоріями виглядав наступним чином: 2 994 грн проти 7 400-11 333 грн за тис куб м.

Як підозрюють правоохоронці, «Енергія-Новий Розділ» та НВП «Енергія-Новояворівськ», які володіють Новояворівською та Новороздільською ТЕЦ у Львівській області, використовували пільговий газ для виробництва електроенергії, яку потім збували на оптовому ринку.

Нагадаємо, ТОВ НВП «Енергія – Новояворівськ» належить ТОВ «АПП «Львівське» (92,36%),  МКП «Новояворівськтеплокомуненерго» (3,15%),  Новояворівському КП «Міські електричні мережі» (4,49%). Бенефіціарними власниками є Богдан та Ярослав Дубневичі. Вони ж є кінцевими вигодоодержувачами у ТОВ «Енергія-Новий Розділ».

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram