НАБУ прокоментувало подання ГПУ стосовно трьох нардепів

У Національному антикорупційному бюро зазначили, що підготували підозру і подання до Парламенту лише стосовно одного з трьох нардепів, яких ГПУ пропонує позбавити депутатської недоторканості.

Про це інформує прес-служба НАБУ.

«Детективи НАБУ здійснюють розслідування у кримінальних провадженнях стосовно двох із трьох згаданих у повідомленні (Генпрокуратури — ред.) народних депутатів, — Євгена Дейдея та Андрія Лозового. Ці провадження розпочаті за результатами аналізу е-декларацій зазначених осіб, а також звернення громадських організацій. Проте лише стосовно одного з цих двох парламентарів, а саме Євгена Дейдея, проект підозри та відповідного подання до Верховної Ради підготовлено детективами НАБУ за матеріалами проведеного досудового розслідування. Дії підозрюваного кваліфіковано за ч.3 ст. 368-2 Кримінального кодексу України («Незаконне збагачення»)», - пояснили в Бюро.

У НАБУ також повідомили, що у підготовці решти підозр детективи участі не брали.

«НАБУ наразі невідомо, на підставі яких матеріалів досудового розслідування підготовлено ці документи. Тому Бюро наразі утримується від коментарів щодо їхнього змісту та обгрунтованості», - наголошується в повідомленні.

У прес-службі нагададують, що , згідно із ст. 481 Кримінального процесуального кодексу України, письмове повідомлення про підозру народному депутату здійснює Генеральний прокурор України. Притягнення до кримінальної відповідальності парламентарів за наявності достатніх доказів для підозри відбувається після отримання на це відповідної згоди Верховної Ради. Необхідне для цього подання вносить генеральний прокурор України.

Як уже писав Вголос, ГПУ підготувала подання до Ради про зняття недоторканності з нардепів Бобова, Дейдея та Лозового.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram