Про це говорили у розмовній студії «Правди. Наживо» із економістом Ігорем Лисим.

«Нафтогаз» – це не є організація, яка регулює ціни на ринку України. Але це організація, яка безпосередньо до цього причетна. Вона займається постачанням і, відповідно, формуючи свій фінансовий план, вони передбачили, що нам необхідно на 62% підвищити ціни на газ для того, щоб покрити всі витрати», – пояснив він.

Втім, ціни на газ, за словами економіста, будуть півищуватися не лише через відповідний фінансовий план «Нафтогазу»:

«Згідно з меморандумом і домовленістю з МВФ, у нас ціни повинні зростати два рази на рік. Першого квітня та першого жовтня. Минулого року у жовтні ми таке зростання пропустили. Але постанова ця діє до 1 квітня 2018 року. І з 1 квітня ми, відповідно, знову повинні переглянути ціну».

Видобуток газу в Україні за підсумками 2017 року становив 20,5 млрд м3, що на 2,4% перевищує показники 2016 року. Втім, аби повністю відмовитись від закупівлі блакитного палива, потрібно видобувати мінімум 27 млрд м3.

«Чому МВФ вимагає, щоб змінювалися ціни на газ? Тому що в Україні фактично відсутній ринок газу. А вони хочуть, щоб в нас були ринкові ціни. Як отримати цю ринкову ціну? Її не можна отримати десь зі стелі чи, наприклад, як «Нафтогаз» собі придумав, що мусить бути зростання на 62%. Тому вони намагаються знайти механізм, як максимально наблизитися до ринкової ціни», – пояснив Ігор Лисий.

Не обійдеться і без зростання вартості комунальних послуг. За прогнозами Міністерства економіки та торгівлі, вони здорочають до 18% протягом 2018 року.

Більше – у відео. Прямий ефір «Правди. Наживо» дивіться щобудня о 19.00 на телеканалі НТА.