До такого висновку прийшли тисячі вчених, які підписали друге «попередження людству», яке було опубліковано в журналі BioScience, пише «Обозреватель».

Всього підпис під зверненням поставили 15 364 вчених із 184 країн.

За даними дослідників, з 1992 року середні глобальні температури виросли на 0,5 градуса Цельсія, а середньорічні викиди вуглекислого газу – на 62 відсотки.

Серед небезпек – зниження доступності прісної води. Також вчені відзначили, що скоротилися території лісових угідь і збільшилися розміри «мертвих зон» в океані.

У той же час фахівці відзначили позитивний ефект від поетапної відмови від хлорфторвуглеродів, який привів до скорочення озонової діри в стратосфері.

Вчені повідомили, що за останні чверть століття населення Землі збільшилося на два мільярди, тоді як популяція інших ссавців, а також рептилій, амфібій і риб скоротилася майже на 30 відсотків.

Крім того, в зверненні експерти запропонували 13 заходів, які могли б знизити негативний вплив людини на екосистему планети. Серед них – створення заповідників, скорочення розміру харчових відходів та впровадження зелених технологій.

Відзначається, що перше попередження людству було підписано в 1992 році. За даними фахівців, за останні 25 років поточна ситуація погіршилася.

 

«Вголос»