Нардепи провалили голосування за притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від “Опозиційного блоку” Дмитра Колєсникова.

Про це повідомляє УП.

Проголосували 163 депутати.

Таким чином, парламент не підтримав подання генпрокурора Юрія Луценка.

Нардепа підозрюють у зловживанні владою.

За версією слідства, 2012 року, перебуваючи на посаді голови Агенції держмайна, Колєсников підписав документи, якими були відчужені корпуси державного підприємства “Науково-дослідний і конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади” у Дніпрі.

Підприємство не підлягало приватизації, у нього не було боргувань, які б дозволили відчужити його майно.

Луценко стверджував, що Колєсников діяв незаконно в інтересах третіх осіб, які у подальшому придбали ці приміщення та вирізали і розпродали станки, які були стратегічно важливим для країни і мали використовуватися для оборонно-промислового виробництва.

Генпрокурор підкреслив, що суд визнав незаконним розпорядження Колєсникова та повернув майно інституту державі.

За версією слідства, дії посадовця завдали державі шкоди на суму близько 17 мільйонів гривень.

Сам Колєсников наполягав, що прокуратура не довела злочинність його умислу, і що в інституту таки була податкова заборгованість.

За словами нардепа, Верховний суд визнав, що він не мав стосунку до розпорядження про відчуження майна підприємства.

Зазначимо, що 8 жовтня генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що слідство у справі нардепа Дмитра Колєсникова зібрало достатньо доказів для повідомлення йому підозри у незаконному відчуженні двох виробничих цехів ДП “Науково-дослідного та конструкторсько-технологічного інституту трубної промисловості ім. Я. Ю. Осади”.