Науковців вразили створіння, які живуть на місці вибуху 23 атомних бомб

Атолл Бікіні, місце в Тихому океані, де США проводили ядерні випробування більше 70 років тому, тепер має напрочуд багату екосистему.

Про це повідомляє independent.co.uk.

Вчені повідомляють про величезні корали («розміром з автомобіль») в місцях ядерних вибухів і кажуть, що район ядерних випробувань багатий на рибу, таку як окунь, акула (у деяких акул помітна мутація - не вистачає одного плавця) і тунець.

Стів Палумбо, професор морських наук в Стенфордському університеті, і його команда вивчають наслідки радіаційного отруєння морських організмів. Флора і фауна на мікронезійскому острові, розташованому на півдорозі між Гаваями та Австралією, виявилася «напрочуд еластичною», говорить вчений.

Вчений повідомляє про велику кількість риб, що мешкають в лагуні і використовують живий корал як місце для нересту. Професор Палумбо каже, що популяції риб процвітають, тому що вони залишилися одні, без ворогів і конкурентів, – «дивним чином вони захищені історією цього місця». Команда Палумбо зосередила свої дослідницькі зусилля на коралових крабах і кокосових раках, тому що вони, в порівнянні з рибами, живуть досить довго, що дозволяє вченим зрозуміти, який вплив на ДНК тварин зробила радіація протягом багатьох років.

Оскільки риба має відносно коротке життя, можливо, що найбільш постраждалі риби померли багато десятиліть тому, сказав Палумбо. «Це найбільш руйнівна річ, яку ми коли-небудь робили в океані, скинувши сюди 23 атомні бомби. Але океану дійсно вдається повернутися до життя, і це обнадіює», – сказав Палумбо.
Численні корали, які заповнили воронки від ядерних вибухів, здається, зовсім не постраждали від високих рівнів радіації. Вчені зараз досліджують їх ДНК, щоб зрозуміти, як ці організми змогли пристосуватися до нових умов.

Незважаючи на те, що життя рослин, тварин і океанів на  Атолл Бікіні проявляє ознаки очищення від радіації, люди, як і раніше, не можуть жити і працювати там. У доповіді, представленій в ООН, було заявлено, що радіаційне забруднення навколишнього середовища в цьому районі «практично незворотнє».

 

«Вголос»»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram