Сестра незаконно засудженого в РФ українського режисера Олега Сенцова Наталія Каплан заявила про високий ризик смерті політв’язня під час виходу з голодування.

Про це вона сказала в ефірі «Громадського».

Вона підтвердила, що стан здоров’я Сенцова дуже поганий  та заявила, що загроза смерті абсолютно реальна.

Окрім того, вона зазначила, що заручник Кремля у своє листі написав, що не впевнений у тому, що йому вдасться вибратися цього стану.

Разом з тим, сестра політв′язня зауважила, що попереду ще розгляд справи Олега Сенцова у Європейському суді з прав людини.

«Все залежить виключно від політиків, як і раніше. Життя Олега виключно в їхніх руках, і в руках тих лікарів, про яких ми нічого не знаємо», — наголосила Каплан.

Зазначимо, що сьогодні заступник директора Федеральної служби виконання покарань Росії Валерій Максименко заявив, що Сенцов припинив голодування.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова наразі вищезазначеної інформації не підтвердила, а Ірина Геращенко, перший заступник голов ВРУ, засумнівалася в ній.

Нагадаємо, Олег Сенцов заявив, що його годуватимуть примусово.

Водночас, адвокат Сенцова розповів про шанси українського кінорежисерв, якого незаконно засудили у Росії, вийти з голодування.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін також розповів про критичний стан здоров’я  Сенцова.

Разом з тим, адвокат Сенцова заявив, що у РФ погрожували зробити овоч з українця, якщо він не припинить голодування.

Як відомо, 14 травня незаконно засуджений в Росії Олег Сенцов почав безстрокове голодування, вимогою якого є звільнення українських бранців Кремля.

Український режисер пообіцяв, що голодуватиме навіть до фатального кінця.

Нагадаємо, Уповноважений Верховної Ради України Людмила Денисова заявила, що керівництво російської колонії не пустило її на зустріч із Олегом Сенцовим та відмовилося надавати будь-яку інформацію. Російський омбудсмен Тетяна Москалькова стверджує, що він голодування припинив.

Крім цього, 5 липня двоюрідна сестра незаконно засудженого в Росії Олега Сенцова вперше за чотири роки зустрілася з братом.

Згодом сестра повідомила, що український режисер, котрий голодує в російській колонії, перебуває на межі життя та смерті.

31 липня у Росії не дозволили українському священику відвідати незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

4 липня українського незаконно ув’язненого режисера Сенцова у російській колонії міста Лабитнангі відвідав місцевий священик Богдан Василюк. Однак бранець Кремля відмовився йому сповідатися.

Водночас, МЗС України вкотре вимагає від Росії звільнити політв’язнів Сенцова та Балуха.