«Найулюбленіший конгресмен Путіна» в квітні відвідає Україну та Росію

Дейна Рорабакера називають «найулюбленішим конгресменом Путіна». І республіканець не вибачається за свою симпатію до Росії.

Про це пише Сара Ваєр у статті у виданні Los Angeles Times.

Така позиція, зазначає автор, протягом десятиліть викликає розбіжності між республіканцем з Гантінґтон-Біч, який колись писав промови для Рональда Рейґана, і багатьма його однопартійцями. Однак тепер, йдеться в статті, «в розпалі бурхливого розслідування російського впливу на президентські вибори в 2016 році, він поділяє погляди принаймні з однією дуже важливою особою - нинішнім президентом США».
У Конгресі Дейна Рорабакер - один з найпалкійших прихильників погляду президента Трампа про те, що США «несправедливо демонізували Росію», яку обидва вони бачать «не як суперницю, а як потенційно важливого партнера в боротьбі з тероризмом», - пише Сара Ваєр.

У конгресмена Рорабакера відкрилися очі на Росію багато років тому, і сталося це на полі битви в розпал «холодної війни», - зазначає автор.

«Все почалося з обіцянки, яку він дав афганським бійцям в кінці 1980-х, коли він був спеціальним помічником президента Рейґана, допомагаючи озброювати афганських моджагедів під час їх війни з СРСР. Він поклявся, що колись боротиметься поруч з ними».

Після обрання до Палати представників у 1988 році від округу Орандж на узбережжі Каліфорнії, конгресмен Рорабакер поїхав боротися в громадянській війні в Афганістані, вступивши на службу на тиждень в загін, на озброєнні якого були автомати Калашникова і гранатомети, - розповідає Сара Ваєр. Їхня місії - знищити радянську позицію біля Джалалабаду.

«Я думаю, що з того моменту я зрозумів, що я весь час боровся проти комунізму, але не проти росіян», - сказав Рорабакер в інтерв'ю в його офісі на Капітолійському пагорбі.

Радянський Союз скоро розвалився, і Рорабакер почав поважати своїх колишніх ворогів і захищати їх спробу стати на шлях до демократії, - пише автор.

«Двадцять років тому Рорабакер познайомився з Володимиром Путіним, вступивши в поєдинок з армрестлінгу з тодішнім заступником мера Санкт-Петербурга – обидва були напідпитку – щодо того, хто насправді переміг у «холодній війні» (Путін переміг в змаганні і дуже швидко, зазначає Рорабакер)».

Однак конгресмен наполягає, що він "не захищає свого старого товариша по чарці».

«Я впевнений, що він вчинив абсолютно неприйнятні речі, але він обраний лідер, і, я думаю, він керує країною так, як російський народ, по суті, хоче, щоб він керував».

Зробивши свій вклад у розвал Радянського Союзу, Рорабакер вирішив, що його завданням в Конгресі тепер є допомогти Росії перетворитися в демократію. Відтоді - вже майже тридцять років - він зустрічається з російськими політиками, підтримує закони, пов'язані з Росією, і виступає на її захист і проти санкцій США - ось чому видання Politico надало йому звання «найулюбленішого конгресмена Путіна».

Рорабакер вважає Трампа «спорідненою душею». Трамп з перших днів своєї передвиборчої кампанії сказав, що хоче дружніх відносин з Путіним і вважає, що Росія може бути стратегічним союзником у боротьбі з ІДІЛ. Як повідомляє LAT, ім'я Рорабакера навіть називалося в числі кандидатів на посаду державного секретаря.

«Як голова підкомітету з питань Європі, Євразії і нових загроз Комітету у закордонних справах Палати представників Дейна Рорабакер планує очолити конгресову делегацію, яка в квітні їде в Росію і Україну, щоб обговорити спільну роботу», - пише Сара Ваєр.

Істеблішмент Республіканської партії спантеличений зусиллями Трампа з перезавантаження відносин США з Росією, але Рорабакер більше турбується про те, що Трамп змінить свою позицію під тиском і підкориться істеблішменту, - йдеться в статті.

Всім відомо, пише автор, що Рорабакер був особливо близький до президента Рональда Рейґанf, який увійшов в історію як непохитний противник СРСР. «Ось чому сьогоднішня позиція Рорабакера так спантеличує його колег в Палаті представників», - додає журналістка Сара Ваєр.

Однак сам конгресмен не бачить тут ніякої суперечності. Він сказав, що його наставник хотів би, щоб у США були хороші відносини з Росією.

Рорабакер упевнений, що Рональд Рейґан мав би з цього приводу точно таку ж думку, що і Трамп.

«Рейґан був палким прихильником миру, зокрема, мирних відносин з російським народом», - заявив конгресмен Дейна Рорабакер у статті Cари Ваєр, опублікованій у виданні Los Angeles Times.

«Це було задумано як ляпас Росії, - заявив Рорабакер. - Є ті, хто щосили намагається загнати президента в кут і змусити його зайняти позицію, яка віддалить його від мети - поліпшення відносин з Росією».

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram