Про це він написав у своїй статті для DT.UA.

«З прогнозами інфляції у НБУ справа йде не кращим чином. Правда, і в практиці світових Центробанків помилкові прогнози щодо цінової динаміки зустрічаються приблизно з тією ж частотою», – заявляє Данилишин.

«Якщо розглянути країни, економіки яких належать до малих відкритих економік (Україна — в їх числі), то станом на середину минулого року в 40% з них не досягнуті оголошені інфляційні цілі», наголосив голова Ради НБУ.

За його словами, в українських умовах інфляція найчастіше виникає через неузгодженість дій органів державного управління.

«Достовірність прогнозів в наших умовах апріорі перебуває під сумнівом (втім, є деякі сумніви в прогностичних здібностях відповідних фахівців НБУ). Тому вони не завжди можуть служити якісною базою для прийняття рішень», – зазначає голова Ради НБУ.

«Дуже важливо не забути про головні наші стратегічні цілі – зростання економіки, зниження рівня безробіття та підвищення доходів населення. Сама по собі стабілізація інфляції на низькому рівні зовсім не гарантує досягнення цих цілей. Тим більше що використовуваний нині для цього інструмент НБУ — підвищення облікової ставки — має бути наслідком подорожчання кредитів», – підсумував він.