НБУ пояснив зростання долара цього тижня

У Нацбанку України вважають, що на стан валютного ринку цього тижня вплинуло те, що робочий день 11 листопада збігся зі святковим вихідним днем у США, а також загострення політичної напруги в Україні.

Про це йдеться у коментарі директора департаменту відкритих ринків НБУ Сергія Пономаренка.

«Ситуація на міжбанківському валютному ринку залишається стабільною завдяки значним надходженням експортної виручки від експорту зерна та олії з середини вересня. Ми очікуємо, що цей фактор продовжить визначати стан міжбанківського валютного ринку України до кінця поточного року», - йдеться у повідомленні.

Разом з тим, в НБУ зазначили, що цього тижня на стан валютного ринку може вплинути кілька короткострокових факторів.

«По-перше, робочий день в Україні 11 листопада збігся зі святковим вихідним днем у США. У такі періоди надходження валютної виручки на рахунки українських банків традиційно скорочується, і, як наслідок, протягом наступних одного-двох днів спостерігається надлишковий попит на валюту. По-друге, загострення політичної напруги протягом останнього тижня призвело до посилення психологічного тиску на валютний ринок», - сказано у повідомленні.

Також в НБУ додали, що очікують, що ці фактори матимуть нетривалий вплив і не призведуть до волатильності гривні, несумісної з досягненням інфляційних цілей (12% +/-3 п.п. на 2016 рік та 8% +/-2 п.п. на 2017 рік).

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm