НБУ змінить механізм розрахунку офіційного курсу

НБУ змінить механізм розрахунку офіційного курсу

Національний банк розглядає можливість зміни підходів до розрахунку офіційного курсу гривні до долара США.

Відповідні плани Нацбанк вже обговорив з учасниками ринку, передає прес-служба НБУ.

Окрім того, у відомстві нагадали, що зараз офіційний курс гривні розраховується як середньозважене значення за всіма міжбанківськими операціями за день за даними Валклі (Валклі - власний програмний комплекс Національного банку, в якому банки здійснюють підтвердження всіх своїх угод з купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти на міжбанківському ринку).

«Національний банк вважає за необхідне перейти до його розрахунку на основі інформації з торгово-інформаційних систем Bloomberg і Reuters про реальні ринкові угоди і з відсіканням угод з екстремальними параметрами», - йдеться в повідомленні.

За словами директора департаменту відкритих ринків НБУ Сергія Пономаренка, таким чином зменшиться навантаження на банки в частині формування звітності завдяки відмові від обов'язкової реєстрації угод в системі Валклі.

Також Нацбанк планує перейти до здійснення валютних інтервенцій з використанням Matching - нового функціоналу для укладення угод в ТІС.

«Цей функціонал, впровадження якого зараз обговорюється з учасниками ринку, дозволить забезпечити на міжбанківському валютному ринку постійну наявність твердих цін на купівлю-продаж іноземної валюти і швидке укладання угод по кращих курсових параметрах», - повідомили у відомстві.

Стосовно подальших планів щодо лібералізації валютного ринку НБУ вказує пріоритетами найближчим часом дозвіл на репатріацію дивідендів за 2017 рік і можливість подальшого ослаблення обмежень на дострокове погашення кредитів.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram