Про це в ефірі «Правди.Наживо» заявив екс-міністр оборони України, політик Анатолій Гриценко.

«Розрахункові потреби Генштабу – приблизно вдвічі більші, ніж передбачені. Тому на щось не вистачить, але коли приймається бюджет, то шукається баланс. Я думаю, що ці кошти в умовах, коли не прогнозується широкомасштабний наступ, достатні. Але якщо їх витратять ефективно. Я не можу сказати абсолютно щиро про те, що ці кошти витрачають ефективно. На превеликий жаль, вони переважно спрямовуються на підприємства Порошенка», – зазначив він.

До прикладу, в Україні випускають не ту техніку, яка потрібна бійцям на фронті:

«В Україні випускають, як на мене, не пріоритетні для фронту «Катери», коли армії, яка воює, потрібно абсолютно інше. Так само, як оці всі бронетранспортери на китайській основі — це не те, що можна було б за ці гроші виробити або купити».

Також Анатолій Гриценко переконаний, що варто скасувати примусовий призов. Натомість потрібно формувати контрактну армію.

«Нам потрібно скасувати призов. Оцей примусовий призов — він непотрібний. Насправді майбутнє за професійною, добровільною українською армією — коли людина свідомо підписує контракт, коли людина забезпечена належним рівнем бойової підготовки, житлом та фінансами. Нам потрібна професійна армія і до неї — територіальна оборона на основі добробатів або тих, хто пройшов зону АТО», – пояснив він.

Втім, не зважаючи на усі перепони, українська армія значно зросла за час російсько-української війни. На переконання  екс-міністра оборони, для того, щоб зміцнити військо зсередини, потрібно просувати «догори» офіцерів, які добре себе проявляють:

«Об'єктивно, армія з початку бойових дій до сьогоднішнього часу — збільшує бойову потужність. На жаль, дорогою ціною. Але дуже важливо зараз, щоб тих офіцерів, які проявляють себе краще, просували догори. Нехай вони трошки потиснуть тих, хто на паркеті, хто сидів в штабах і більше читав підручники… ».

Більше – у відео. Прямий ефір «Правди. Наживо» дивіться щобудня о 19.00 на телеканалі НТА.