Неочікуваний симптом хвороби серця можна розпізнати по запаху

Неочікуваний симптом: хвороби серця можна розпізнати по запаху

На хворе серце вказує запах людини.

Про це пише Healthy Style.

Дивовижне відкриття зробили німецькі вчені, які встановили, що серцеві захворювання розпізнаються завдяки специфічному запаху. За словами дослідників, він унікальний і порівняти його з якимось іншим неможливо. Медики назвали цей запах OR51E1.

Те, що у хворого серця з'являється особливий запах, встановили науковці з Мюнхенського університету Людвіга-Максиміліана. Вчені переконані: якщо лікарі зможуть навчитися розпізнавати такий запах, це просуне далеко вперед можливості діагностики хвороб серця і судин на ранній стадії.

«Коли у людини виникають будь-які порушення в роботі серця, цей орган через певні рецептори виробляє специфічний запах, аналізуючи який можна виявляти ті чи інші патології», – така теорія авторів роботи.

Примітно, що вченим, за власними словами, не вдалося знайти аналогів запаху нездорового серця, так що порівняти його ні з чим. Тим не менш, він цілком певний. Питання лише в тому, що необхідна точна методика, яка б дозволяла класифікувати такий запах на рівні практичної медицини, пояснили вчені.

Розробкою такої методики вже активно займаються, додатково повідомили автори дослідження.

Вчені не вперше оголошують запах маркером захворювання. Сьогодні в науці активно йдуть пошуки «нюхальних» новацій в області діагностики онкології – знаходити у пацієнтів рак за запахом навчають собак.

Що стосується серця, то нова теорія німецьких вчених зовсім не здається абсурдною, якщо згадати, наприклад, що одним з показників інсульту у людини є поява запаху ацетону.

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram