Про це повідомив директор НАБУ Артем Ситник, повідомляє  Інтерфакс-Україна.

«На кінець серпня ми розслідуємо 72 провадження за результатами аналізу електронних декларацій. Йдеться як про незаконне збагачення (ст. 368-2 Кримінального кодексу), так і про внесення свідомо недостовірних даних у декларацію (ст. 366-1 КК). На сьогодні про підозру повідомлено двом людям», – розповів Артем Ситник.

За його словами, деякі справи підійшли до стадії оголошення підозри, в деяких справах підозри вже оголошено, а деякі обговорюються з прокуратурою. Розгляд деяких справ при цьому затягується в суді.

«Наприклад, справу Кулика (Костянтин Кулик – військовий прокурор сил АТО, якого НАБУ і САП підозрюють у незаконному збагаченні) в жовтні 2016 р. було направлено до суду. Без малого рік як вона там. Жодного прогресу: постійні перенесення, зриви засідань. На жаль, ми спостерігаємо саботування з боку захисту, який використовує можливості законодавства для затягування. І це люди, які заявляли, що за п’ять хвилин доведуть свою невинуватість у суді», – зазначив він.

На думку директора НАБУ, найбільший негатив у процесі розгляду справ щодо декларацій – відсутність практики і зволікання в суді. «Це несе величезні риски для всього процесу декларування. Оскільки відсутність вироків за цією категорією справ призводить до того, що процес електронного декларування може перерости в процес амністії», – зробив висновок він.