Про це у розмовній студії «Правди. Наживо» розповіла депутат 7-го скликання Верховної Ради України, соціолінгвіст Ірина Фаріон.

«Ми дуже «дякуємо», що Польща так реагує на шлях розвитку України, що так реагує Угорщина, що так реагує Румунія. Маски знято. Вони всі себе показали. Нікому не потрібна сильна, самодостатня, національна Українська Держава. Всі вони гієни, які хочуть роздерти нас на шматки», – зазначила вона.

За її словами, така реакція країн-сусідів – це наслідок внутрішньої політики України:

«Україна зараз в ситуації дуже слабкої країни. Якщо в нас певна частина людей лобіює інтереси мовних нацменшин, то чому ми хочемо, щоб Румунія, Молдова, Угорщина зважали на це? У нас ситуація в країні складна, а те, що відбувається за кордоном, вже наслідок».

Також Ірина Фаріон підкреслює – Україні варто перестати сподіватись на «порятунок», а брати ситуацію в свої руки:

«Якщо в нашому суспільстві жили ще люди, які були зорієнтовані на те, що хтось нас підтримає і десь чекає, то нехай вони по п'ять разів на день вмикають Дуду, котрий лише грає на шовіністичну дудку, і нехай прослуховують це з ранку до вечора. І дякують йому за таке. Бо такі «Дуди» зроблять нас міцнішими. Господь дає нам шанс врешті-решт перестати бути нацією-інвалідом, яка весь час розраховує на чиюсь підтримку».

Нагадаємо, Віце-консул Польщі Марек Запур назвав Львів «польським містом» і заявив, що в сучасному світі Україна подібним шляхом окупувала Крим і Донбас. Також збіглись у часі й претензії до України з боку Угорщини, Румунії та Сербії.

Більше – у відео. Прямий ефір «Правди. Наживо» дивіться щобудня о 19.00 на телеканалі НТА.