Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт німецького оборонного відомства. 

«З урахуванням звільнення від терористів Ісламської держави районів в Іраку і Сирії і на прохання іракського уряду Німеччина тепер зможе перейти на іншу форму підтримки», – сказала міністр.

Вона зазначила, що після поразки ІДІЛ в Іраку і Сирії перед збройними силами Іраку постає необхідність реорганізації і тому вони потребують консультацій, навчання, підтримки в галузі логістики і медичної служби. Переорієнтація місії Бундесверу обговорюватиметься в спільній робочій групі.

Міністр оборони проводить політичні переговори в Багдаді з іракським президентом Фуадом Масумом, прем'єр-міністром Хайдером аль-Абаді, міністром оборони. Вона зазначила під час зустрічей, що «ІДІЛ розбитий, але ще не переможений», що Ірак знаходиться в «перехідній фазі» і сильно спустошений війною.

Також фон дер Ляєн відвідала німецьких солдатів в Іраку. За даними міністерства оборони, Бундесвер бере участь у підготовці курдських сил безпеки (пешмерга) на півночі країни, де нині у складі багатонаціональної місії в курдському регіоні розгорнуто до 150 німецьких солдатів. Крім того, Бундесвер бере участь у консультуванні міністерства оборони Іраку.

З початку кризи в 2014 році Німеччина виділила близько одного мільярда євро на співпрацю з метою розвитку, а також на гуманітарну допомогу.