11 01 2017 19:35

Німеччина продовжить місії бундесверу в Малі та Іраку

Сьогодні уряд Німеччини прийняв рішення про продовження місії бундесверу в Малі та Іраку.

Про це заявив офіційний представник уряду Штеффен Зайберт, повідомляє «Укрінформ».

«Німецький уряд вирішив продовжити участь бундесверу в міжнародній миротворчій місії ООН MINUSMA з 31 січня 2017 року на 1 рік і розширити її з 650 до 1 тисячі солдатів», - розповів він.

До цього планується відправлення в Малі вже у березні вертольотів, за даними представника Міноборони, до 8 машин.

Збройні сили і поліція Малі поки що не мають можливості самим відповідати на виклики безпеки, їм потрібна підтримка міжнародного співтовариства.

«У нас, як європейців, серйозний інтерес у тому, щоб Малі та сусідні країни були стабільними, щоб звідти не йшли терористичні загрози і не вирушали в дорогу біженці. Ми знаємо, що ми можемо допомогти цим країнам поліпшити ситуацію з безпекою і в економіці», - наголосив представник Меркель.

Він нагадав, що крім бундесверу в регіоні активно допомагає економічне міністерство, у тому числі у сфері сільського господарства, водопостачання, санітарії.

«Стабілізація Малі залишається одним їх центрів німецької політики в Африці», - додав Зайберт.

Крім того, уряд вирішив продовжити на такий самий період місію бундесверу на півночі Іраку з незмінним чисельним складом - 150 солдатів. Вони з 2015 року навчають бійців курдського народного ополчення пешмерга, які борються з терористичним угрупованням «Ісламська держава». Зайберт уточнив, що якщо потрібно переглянути протягом цього року умови місії, це буде зроблено.

Рішення уряду має схвалити бундестаг.

 

-