Німеччина запропонує Іраку новий формат підтримки

Німеччина запропонує Іраку новий формат підтримки

У суботу, 10 лютого, міністр оборони ФРН Урсула фон дер Ляєн під час свого до Іраку розповіла про необхідність реорганізації збройних сил Іраку та плани Німеччини щодо цієї країни.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт німецького оборонного відомства. 

«З урахуванням звільнення від терористів Ісламської держави районів в Іраку і Сирії і на прохання іракського уряду Німеччина тепер зможе перейти на іншу форму підтримки», – сказала міністр.

Вона зазначила, що після поразки ІДІЛ в Іраку і Сирії перед збройними силами Іраку постає необхідність реорганізації і тому вони потребують консультацій, навчання, підтримки в галузі логістики і медичної служби. Переорієнтація місії Бундесверу обговорюватиметься в спільній робочій групі.

Міністр оборони проводить політичні переговори в Багдаді з іракським президентом Фуадом Масумом, прем'єр-міністром Хайдером аль-Абаді, міністром оборони. Вона зазначила під час зустрічей, що «ІДІЛ розбитий, але ще не переможений», що Ірак знаходиться в «перехідній фазі» і сильно спустошений війною.

Також фон дер Ляєн відвідала німецьких солдатів в Іраку. За даними міністерства оборони, Бундесвер бере участь у підготовці курдських сил безпеки (пешмерга) на півночі країни, де нині у складі багатонаціональної місії в курдському регіоні розгорнуто до 150 німецьких солдатів. Крім того, Бундесвер бере участь у консультуванні міністерства оборони Іраку.

З початку кризи в 2014 році Німеччина виділила близько одного мільярда євро на співпрацю з метою розвитку, а також на гуманітарну допомогу.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram